Atlétika: „Értékes leckét kaptam” – eltiltották az olimpiai bajnokot

MTI MTIMTI MTI
2017.02.08. 12:33
Három hónapos eltiltással sújtotta az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) Dawn Harper-Nelson olimpiai bajnok gátfutót.

Az USADA keddi közlése szerint a 32 éves atlétanő szervezetében vízhajtó nyomaira bukkantak egy versenyen kívüli doppingellenőrzés során. Ő azzal védekezett, hogy a szert vérnyomáscsökkentésre írta fel neki az orvosa.

„Értékes leckét kaptam. Remélem, a hibám emlékeztetőül szolgál majd minden sportolónak, hogy figyelmesebb és körültekintőbb legyen a felírt gyógyszerek esetében is” – írta a Twitteren Harper-Nelson.

A 100 méteres gátfutásban Pekingben arany-, négy évvel később, Londonban ezüstérmes sportoló eltiltása visszamenőleg december elseje óta érvényes.

Legfrissebb hírek

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Mátó Sára: Mindent az atlétikára tettem fel ettől a nyártól

Atlétika
2026.06.15. 22:49

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Kozák Luca: Az időeredmény fontosabb volt, mint a győzelem

Atlétika
2026.06.01. 20:14

Kozák Luca: Nagy önbizalmat adnak az eddigi eredmények

Atlétika
2026.05.23. 11:52

Videó: vajon sikerül megugrani egy Európa-bajnoki ezüstérmes sprinter szintjét?

Atlétika
2026.03.25. 15:54

Metzben debütál 800 méteren Femke Bol

Atlétika
2026.01.27. 18:20

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon

Atlétika
2025.10.12. 19:45
Ezek is érdekelhetik