Meghalt a férfi, aki a gyanú szerint felgyújtotta az ugandai atlétát, Rebecca Cheptegeit

Rebecca Cheptegei (Fotó: AFP)
Belehalt sérüléseibe Dickson Ndiema, az a férfi, aki a megalapozott gyanú szerint a napokban felgyújtotta és ezzel megölte Rebecca Cheptegei ugandai olimpikon maratonfutót.
Mint a napokban beszámoltunk róla, szemtanúk szerint Dickson Ndiema egy heves vita során benzinnel leöntötte és meggyújtotta párját, Rebecca Cheptegeit; a 33 éves maratoni futó – két gyermek édesanyja – négy nappal később a kórházban belehalt súlyos, életveszélyes sérüléseibe.
Szörnyű tette során Ndiema is megsérült, teste 30 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett, ezekbe halt bele hétfő este ugyanabban az eldoreti kórházban. Halálhírét a kenyai egészségügyi intézmény egyik vezetője megerősítette a francia AFP hírügynökségnek.
Cheptegei a 44. helyen végzett a párizsi olimpiai női maratoniján.
Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött
Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben
Atlétika
2026.06.23. 19:39

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában
Atlétika
2026.06.22. 21:24
Ezek is érdekelhetik






