Közel hatvanmillió forint az összdíjazás az atlétikai csb-n

2025.05.23. 14:23
Csaknem 60 millió forint az összdíjazása a hétvégén sorra kerülő atlétikai csapatbajnokságnak, amely a barátságtalan időjárás ellenére is kiváló versenyeket ígér, szinte a teljes hazai élmezőny részvételével.

A klubok három divízióban versenyeznek, és mindhárom osztály küzdelmeinek a budapesti Lantos Mihály Sportközpont ad otthont. A magyar szövetség honlapjának beharangozója szerint a csb tulajdonképpen április 26. óta „tart”, mivel a pontversenybe beleszámítanak az akkor megrendezett 10 000 méteres országos bajnokság eredményei, amit a férfiaknál a Sportolj Velünk Sportegyesület kötelékébe tartozó Palkovits István, a nőknél pedig a BHSE futója, Vindics-Tóth Lili Anna nyert meg.

A hétvégi versenyek mindhárom divízióban három napon át zajlanak, bajnokot pedig a vasárnapi utolsó számot, a 17.40-kor rajtoló férfi 4x400 métert követően hirdetnek.

Fotó: atletika.hu

A legjobb magyar atléták közül szinte mindenki rajthoz áll a csb-n, kivételt – a nevezési listák szerint – a női 100 és 200 méter országos csúcstartója, Takács Boglárka és a 100 méter gát rekordere, Kozák Luca képvisel. Közülük előbbi szerdán, Savonában kezdte meg a szezont, ahol 100 méteren győzni tudott, szombaton pedig az arany kategóriás zágrábi nemzetközi viadalon áll rajthoz 100-on és 200-on is. Kozák Luca szintén ott lesz a horvát fővárosban.

A férfi kalapácsvetés olimpiai ezüstérmese, Halász Bence, valamint Rába Dániel ugyancsak szerepel Zágrábban szombaton, ők azonban vasárnap Budapesten is ott lesznek a mezőnyben.

A csapatbajnokságon lesz az első versenye a márciusi fedett pályás Európa-bajnokság aranyérmesének, Molnár Attilának, aki a nevezések alapján 200 és 400 méteren is fut majd, csakúgy mint a nankingi fedett pályás világbajnokságon 4x400-on vele bronzérmet nyert Wahl Zoltán, Enyingi Patrik és Kovács Árpád.

A tavalyi 50 millió forintos díjazás az idei évre csaknem tízmillió forinttal nőtt (58.2 millió forint). Divíziók szerinti bontásban az első osztályban 40.3 millió, a második vonalban 13.1 millió, míg a harmadikban 4.8 millió forintot oszt szét a magyar szövetség. A csapatbajnok klub kereken ötmillió forintot kap.

 

Legfrissebb hírek

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
19 órája

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
21 órája

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10
Ezek is érdekelhetik