Gyulai Miklós Duplantis világcsúcsáról: „Kicsit felnéztem az égre, hogy jó lenne, ha most jönne valami segítség…”

CS. M.CS. M.
2025.08.14. 08:41
null
Gyulai Miklós a 15. Gyulai Memorialról beszélt a Nemzeti Sportrádióban (Fotó: Kovács Péter)
Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke a 15. Gyulai István Memorial után nyilatkozott a Nemzeti Sportrádiónak.

 

„Ez a verseny mindig különleges nekem. Érzelmileg nehezebben telnek ezek a napok, ugyanakkor a szövetség elnökeként nekem higgadtnak is kell maradnom. Bíztam abban, hogy mivel amit a versenyzőink az esztendő eddigi részében produkáltak, az nagyon komoly teljesítmény, ennek a lendülete ki kell, hogy tartson. Gondoltam, muszáj, hogy jöjjön valami, de azt nem tudtam, hogy mi. Végül Halász Bence és Molnár Attila volt az, aki szállította a fantasztikus eredményeket magyar szempontból” – kezdte a szövetség elnöke, Gyulai Miklós, majd Armand Duplantis szenzációs világcsúcsáról és annak érzelmi körülményeiről mesélt.  

„Az, hogy világcsúcsot láthatott ez a tizennégyezer ember a helyszínen, euforikus érzés, ilyet nem lát mindennap az ember. Ez volt a tizenötödik alkalom, az első világcsúcs, illetve két magyar csúcs. Összességében azt gondolom, a mieink és a nemzetközi sztárok is kitettek magukért. Jövőre szeretnénk ezt megismételni, illetve itt lesz jövő szeptemberben az Atlétikai Világdöntő is.” 

„A tegnapi sajtótájékoztatóról elkésett Duplantis, majd azt mondta, erre nem nagyon tud mit mondani, de mindent megtesz a versenyen. Amikor már egyedül maradt, és az első ugrása nem sikerült, akkor kicsit felnéztem az égre, hogy jó lenne, ha most jönne valami segítség… Itt elsősorban nem a Jóistenre gondolok, hanem apura... Aztán, hogy ezért volt-e, azt nem tudom, de másodikra átugrotta. Euforikus, felemelő, nagyon jó érzés! Sosem fogom ezt a Gyulai Memorialt elfelejteni, mint ahogy az összesnek megvolt a szépsége.”

Atlétika
2025.08.12. 19:01

Duplantis-világcsúcs, két országos csúcs, szenzációs Halász Bence – így tért vissza a csúcsatlétika Budapestre

Femke Bol nagyon könnyen győzött, Kishane Thompson 10 másodperc alatti idővel védett címet – ez történt a 15. Gyulai István Memorialon.
Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
2 órája

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
2026.06.26. 15:31

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
2026.06.26. 14:17

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18
Ezek is érdekelhetik