Molnár Attila új országos csúcsot futott a Gyulai Memorialon

H. Á.H. Á.
2025.08.12. 20:01
null
A Budapesten, a Nemzeti Atlétikai Központban zajló Gyulai Memorialon a férfi 400 méter síkfutást a zambiai Muzala Samukonga nyerte meg, Molnár Attila új országos csúccsal a negyedik lett, Enyingi Patrick pedig a hatodik helyen végzett.

Molnár Attila sokáig dobogós helyen haladt a 400 méter síkfutás rajtja után, ám végül a célegyenesben a végül második helyre befutó trinidadi Jareem Richards lehajrázta, s végül bő fél másodperccel a dobogósok mögött ért be. Az ideje végül 44.74 másodperc lett, ami azt jelenti, hogy egy tizedmásodpercet lefaragott a korábbi magyar csúcsból. Azt egyébként a hatodik helyen befutó Enyingi Patrikkal Molnár közösen tartotta: előbb Molnár futott két éve 44.84-et a világbajnokságon, majd Enyingi a júliusi csapat Eb-n beállította ezt.

A női 100 méteren Takács Boglárka 11.26-es eredménnyel a 6. helyen végzett, a győzelmet Marie-José Ta Lou-Smith szerezte meg 10.97-es idővel a férfiaknál ugyanezen a távon Illovszky Dominik a 9. lett 10.40-nel, a győztes Kishane Thompson 9.95-öt futott.

MOLNÁR ORSZÁGOS CSÚCSA

 

 

 

Legfrissebb hírek

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

Gyulai Memorial: ismét több világsztár érkezését jelentették be

Atlétika
2026.06.18. 13:37

„Szeretném megszokni ezt az érzést” – Molnár Attila az első Gold-diadala után

Atlétika
2026.06.18. 10:35

Atlétika: Molnár Attila első Gold-versenyét nyerte meg Ostravában

Atlétika
2026.06.16. 19:04

Három magyar országos csúcstartónk is Ostravában fut kedden

Atlétika
2026.06.16. 09:31

Gyulai Memorial: újabb világsztárok érkeznek

Atlétika
2026.06.11. 13:54

Ismét olimpiai és világbajnokok érkeznek a Gyulai István Memorialra

Atlétika
2026.06.04. 13:21

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42
Ezek is érdekelhetik