Atlétikai vb: a résztvevők 95 százalékánál már elvégezték a géntesztet

2025.09.09. 13:17
Sebastian Coe (Fotó: Getty Images)
A résztvevők 95 százalékánál már elvégezték a kötelező géntesztet a szombaton rajtoló tokiói atlétikai világbajnokság előtt.

A világszövetség (WA) tájékoztatása szerint a hátralévő tesztekre még a vb előtt sor kerül a japán fővárosban, az érintettek a francia és norvég sportolók lesznek, valamint néhány Franciaországban élő atléta. 

„Ezek a tesztek jelentik a választ arra, amiben hiszünk, vagyis a női sport megvédésére” – jelentette ki Sebastian Coe, a WA elnöke a vezetőség helyszíni ülése után. Hozzátette, gyűjtik a visszajelzéseket a szűrésről, és ennek megfelelően alakítják majd ki a jövőre alkalmazható protokollt. 

A szeptember 21-ig tartó tokiói seregszemlén csak azok a sportolók indulhatnak női kategóriákban, akik alávetik magukat az úgynevezett SRY-géntesztnek. Ez szájnyálkahártya-váladékból vagy vérből tudja az Y kromoszóma kimutatásával megállapítani az illető biológiai nemét.

 

 

Legfrissebb hírek

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
2026.06.26. 15:31

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
2026.06.26. 14:17

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10
Ezek is érdekelhetik