Dopping miatt kétéves eltiltást kapott az olimpiai érmes atléta

2025.10.03. 13:34
null
Manteo Mitchell 2020-ban (Fotó: Getty Images)
Doppingvétség miatt kétéves eltiltást kapott Manteo Mitchell amerikai bobversenyző, aki atlétaként olimpiai ezüstérmes és fedettpályás világbajnok.

Szervezetében egy versenyen kívüli ellenőrzéskor, még februárban több anabolikus szert találtak. Védekezése során nem tudta bebizonyítani, hogy „szennyezett” táplálékkiegészítő miatt akadt fenn az ellenőrzésen – írta az insidethegames.biz.

A 38 éves Mitchell 2020 óta bobversenyző, előtte atletizált és 2012-ben a 4x400 méteres amerikai váltóval a fedettpályás világbajnokságon aranyérmes, a londoni olimpián pedig ezüstérmes volt.

Legfrissebb hírek

Doppingolás miatt hét évre eltiltották a félmaraton korábbi világcsúcstartóját

Atlétika
2026.06.25. 19:46

Vb 2026: ötmeccses eltiltást kapott a horrorsérülést okozó katari

Foci vb 2026
2026.06.24. 20:42

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Már aligha játszik a vb-n a taslit adó dél-afrikai játékos

Foci vb 2026
2026.06.17. 20:35

Doppingvétség miatt eltiltották a világbajnok és olimpiai bronzérmes futót

Atlétika
2026.06.12. 16:37

Vívás: Kun Anna újra páston!

Egyéb egyéni
2026.05.20. 11:14

A NOB a továbbiakban nem javasolja a fehérorosz sportolók korlátozását

Egyéb egyéni
2026.05.07. 18:08

Húsz hónapra eltiltották az olimpiai érmes rúdugró Alysha Newmant

Atlétika
2026.05.02. 12:33
Ezek is érdekelhetik