Ibrahim Sidibe: 2 meccs, 2 gól

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2005.08.05. 00:21
Címkék
Ibrahim Sidibe, a Loki nyáron igazolt szenegáli játékosa eddig két hivatalos meccsen lépett pályára DVSC-mezben, s mindkétszer betalált az ellenfél kapujába. Splitben talán a meccs legszebb támadását koronázta meg góljával, s az utolsó percben is betalálhatott volna, ha Kiss Zoltán észreveszi őt.
- Ilyen meccsekről álmodott?
- Egy csatár mindig gólt szeretne rúgni, s valóban fontos, hogy az ember egy új helyen letegye a névjegyét. Ritkák az ilyen pillanatok, de remélem, mi minél többször átélhetünk hasonló élményeket.
- Mondjuk az Old Traffordon?
- A Manchester United remek csapat, de nem szabad megijedni. A Hajduk ellen is bizonyítottuk, hogy jók vagyunk.
- Nem neheztelt Kiss Zoltánra, amiért a lefújás előtt nem passzolta át önnek a labdát?
- Szó sincs erről, hiszen ez benne van a fociban. Zoli két lehetőség közül választhatott, s a lövés mellett döntött. Kevésen múlt, de szerintem ő sem bánja, mert a szöglet után gólt fejelt…

További lokis nyilatkozatok:

Kiss Zoltán csereként lépett pályára, azonban a teljesítménye feledhetetlen marad - ő fejelte a Loki ötödik gólját a Poljudban: "Csodálatos meccset játszottunk, egyetlen dolog bosszant: hogy elhibáztam a nagy zicceremet, illetve a horvát kapus nagyot védett. Sajnos nem tudtam Ibrahim Sidibéhez passzolni, mert a visszafutó horvát védő közel volt hozzá, és lezárta a területet."

Kerekes Zsombor a félelmetes Poljudban is bizonyította, hogy remekül használja a fejét. A csatár a második Loki-gólt szerezte: "Félpercnyi játék, és Halmosi Péter gólja után lecsendesedtek, majd az én találatomat követően elnémultak a hazai drukkerek. A gólom egyébként nem volt véletlen, az edzéseken rengeteget gyakoroljuk az ilyen szituációkat, és Halmosi Péter ezúttal is olyan remekül csavarta be a labdát szabadrúgásból, hogy már a levegőbe emelkedve éreztem, gólt szerzek."
A népszerű Zsombi repertoárja igen széles: Debrecenben csukafejesből, Splitben csúsztatásból ért el gólt, Manchesterben meg bólinthatna egyet-kettőt…

Szatmári Csaba ezúttal is remekül és megbízhatóan futballozott a parádézó Halmosi Péter mögött: "A debreceni öszszecsapáson fejben és fizikálisan is jobban elfáradtam, mint a Poljudban. Halmosi Péter első percben elért gólja óriási lökést adott a csapatnak, s ez a lendület a találkozó végéig kitartott. Ami tőlünk telik, azt megtesszük a Manchester ellen is."

Szavazás

A debreceni visszavágó 0-3-ról indul a ManUnited ellen. Mire lesz ez elég?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
4 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
13 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
33 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
45 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
47 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik