BL: Mourinho szerint játékosai hőssé váltak kedd este

2012.09.18. 23:17
A Real Madrid megszerezte 100. Bajnokok Ligája-győzelmét, hatalmas csatában, egy elképesztően fordulatos és izgalmas mérkőzésen felülkerekedve a Manchester Cityn. A spanyol öröm hatalmas volt, az angolok nem hittek a szemüknek.

„Remek mérkőzés volt, visszatért a csapatom küzdőszelleme – értékelt a lefújás után José Mourinho, aki azt is tisztázta, hogy Sergio Ramos csakis taktikai okokból szorult ki a kezdőcsapatból. – A játékosok megmutatták, hogy képesek igazi csúcsprofikként játszani, és úgy futballozni, hogy az méltó legyen a Real Madrid történelméhez. Nagyon boldog vagyok játékosaim hozzáállása miatt, nagy győzelem volt ez egy nagy csapat fölött. Ilyen a futball, nem sajnálom a Manchester Cityt, megérdemeltük a győzelmet. Játékosaim hősként mehetnek ma haza." José Mourinho, aki azt is tisztázta, hogy Sergio Ramos csakis taktikai okokból szorult ki a kezdőcsapatból. – A játékosok megmutatták, hogy képesek igazi csúcsprofikként játszani, és úgy futballozni, hogy az méltó legyen a Real Madrid történelméhez. Nagyon boldog vagyok játékosaim hozzáállása miatt, nagy győzelem volt ez egy nagy csapat fölött. Ilyen a futball, nem sajnálom a Manchester Cityt, megérdemeltük a győzelmet. Játékosaim hősként mehetnek ma haza."

„Ez egy olyan mérkőzés volt, amelyet érdemes volt megtekinteni. Az első félidőben rengeteg helyzetet kihagytunk, de a másodikban megváltozott a helyzet. A legfontosabb az, hogy győztünk, és harcban maradtunk – vélekedett Cristiano Ronaldo, a 90. percben győztes gólt szerző portugál, akinek ezúttal látványos gólöröméről is nyilatkoznia kellett. – Majd akkor ünneplek, ha van mit ünnepelnem."

Megszólalt a City kapusa, Joe Hart is.

„Nem lehet igaz! Kettő egyes vezetés után nem veszíthetsz el egy mérkőzést! Csakis önmagunkat okolhatjuk. A Real és a City is remek csapat, de mi dobtuk el most a három pontot. Nagyon nehéz lejönni a gyepről egy ilyen vereség után, és pozitívumokat keresgélni..."

„Csalódott vagyok – mérgelődött Roberto Mancini. – Az hiszem, az első félidőben nem játszottunk rosszul, de a második félidőben már igen. Két lőtt gól után sokkal figyelmesebbnek kellett volna lennünk. Folytatjuk a tapasztalatgyűjtést, sokat kell még fejlődnünk, hogy ne veszítsünk így pontokat. Azt hiszem, mások is kikapnak majd Madridban. Öt találkozónk még hátra van a csoportban, nagyon fontos, hogy legyőzzük a Dortmundot odahaza a következő mérkőzésen, de ez nem lesz egyszerű, hiszen egy topcsapatról beszélünk."

„Ha nagy trófeákat akarunk a magasba emelni, meg kell nyernünk az ilyen mérkőzéseket. El sem hiszem, hogy kikaptunk! Két gólt kapni az utolsó három percben: túlságosan is könnyen adtuk meg magunkat" – búslakodott Edin Dzeko.

Legfrissebb hírek

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
5 órája

Mourinho poénkodik: Azt akarom, hogy a Real Madrid játékosai veszítsenek!

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:22

José Mourinho a Real Madrid új vezetőedzője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.06.11. 20:08

A Benfica már tényként kezeli, a Real Madrid 15 millió euróért megszerzi Mourinhót

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 07:43

José Mourinho megérkezett Madridba, holnap bemutatják – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.06.09. 12:27

A Benfica megerősítette, hogy kapott ajánlatot Florentino Péreztől José Mourinhóért

Spanyol labdarúgás
2026.06.05. 11:02

Real Madrid: méregdrága igazolással kampányol Pérez

Spanyol labdarúgás
2026.06.05. 10:26

La Liga: Arbeloa megerősítette, hogy távozik a Real Madridtól

Spanyol labdarúgás
2026.05.22. 12:06
Ezek is érdekelhetik