BL: Kondás nyomást gyakorolna az északírekre Debrecenben

2014.07.16. 13:06
Hazaérkezett Észak-Írországból a labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva. Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője a klub hivatalos honlapján értékelte a Cliftonville ellen 0–0-s döntetlenre végződő Bajnokok Ligája-selejtezőt.



„Azt kaptuk a Cliftonville-től, amit vártunk is, azaz harcos, lelkesen futballozó csapat, de mi végig uralni tudtuk a mérkőzést – idézi Kondás Elemért a dvsc.hu. – Ilyenkor benne van, hogy egy-két lehetőség adódik az ellenfél előtt is, ezúttal is így volt, de mi rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, kapussal szemben álltunk, csak nem tudtunk betalálni a kapuba. Az első félidőben nem voltak induló játékosaink, sokat tologattuk a labdát. A szünet után már hatékonyabban futballoztunk, megvoltak a beinduló emberek, mindig ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, és ebből alakítottunk ki helyzeteket. A visszavágón sem vár ránk könnyű meccs, biztos vagyok benne, hogy a Cliftonville hasonló felfogásban futballozik majd, vagyis beáll védekezni és a megszerzett labdákkal próbálja megjátszani a fent lévő csatárát. Erre számítunk, de nekünk az első perctől kezdve nyomást kell gyakorolnunk rájuk, mert tovább kell jutnunk ebből a párharcból.”

„Azt kaptuk a Cliftonville-től, amit vártunk is, azaz harcos, lelkesen futballozó csapat, de mi végig uralni tudtuk a mérkőzést – idézi Kondás Elemért a dvsc.hu. – Ilyenkor benne van, hogy egy-két lehetőség adódik az ellenfél előtt is, ezúttal is így volt, de mi rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, kapussal szemben álltunk, csak nem tudtunk betalálni a kapuba. Az első félidőben nem voltak induló játékosaink, sokat tologattuk a labdát. A szünet után már hatékonyabban futballoztunk, megvoltak a beinduló emberek, mindig ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, és ebből alakítottunk ki helyzeteket. A visszavágón sem vár ránk könnyű meccs, biztos vagyok benne, hogy a Cliftonville hasonló felfogásban futballozik majd, vagyis beáll védekezni és a megszerzett labdákkal próbálja megjátszani a fent lévő csatárát. Erre számítunk, de nekünk az első perctől kezdve nyomást kell gyakorolnunk rájuk, mert tovább kell jutnunk ebből a párharcból.”

„Voltak helyzeteink, amiket berúghattunk volna, de ugyanúgy igaz ez a Debrecenre is. Kiegyenlített mérkőzés volt. Kemény lesz a visszavágó, ám megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani. Nyerhettünk is volna akár, de figyelembe kell venni, hogy olyan csapat ellen játszottunk, amely tíz napja legyőzte a francia Lyont. Jó játékosaik vannak, technikailag nagyon képzettek, ezért nagyon büszke vagyok erre a döntetlenre” – nyilatkozta a BBC-nek a Cilftonville menedzsere, Tommy Breslin.

„A játékosaim kiemelkedőt nyújtottak, abszolút rászolgáltak az eredményre. Nemrégiben megnyertük a bajnokságot, és három hét felkészülés után kellett pályára lépnünk a Bajnokok Ligájában. A maximumot nyújtottuk, és mondhatom, hogy mindenki boldog a klubnál” – mondta a szakvezető, aki hozzátette: büszkeséggel tölti el az is, hogy sorozatban második alkalommal irányíthatja csapatát a BL selejtezőjében.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik