UEFA: Az új lebonyolítás érdekesebbé teszi a BL-t – Ceferin

2022.05.11. 13:41
null
Aleksander Ceferin szükségesnek tartja a változásokat (Fotó: AFP)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) bécsi kongresszusa során a szervezet elnöke, Aleksander Ceferin sajtótájékoztatót tartott, amelynek fő témája a Bajnokok Ligája, az Európa-liga és az Európa-konferencialiga új lebonyolítása volt.

 

Ahogyan arról kedden beszámoltunk, az UEFA döntése alapján a 2024–2025-ös idénytől kezdve a három legfontosabb európai kupasorozat, a Bajnokok Ligája, az Európa-liga és az Európa-konferencialiga mezőnyét 32-ről 36 csapatosra növelik, megszüntetik a csoportküzdelmeket, emellett a két legerősebb sorozatban 6-ról 8-ra növelik az ősszel, illetve december elején játszott mérkőzések számát.

„Bármit cselekszünk, mindig lesz annak kritikusa. Ugyanígy, ha a pályán valaki betalál, akkor is akad valaki, aki azt rója fel a gólszerzőnek, miért nem a másik lábával lőtt. Úgy vélem, a szurkolók 99%-a belátja majd, hogy az új lebonyolítás is nyílt küzdelmet hoz” – érvelt sajtótájékoztatóján Aleksander Ceferin, aki úgy véli, az európai szövetség krízishelyzetben hozott meg fontos döntéseket.

Az új lebonyolítás érdekesebbé és szorosabbá teszi a tornákat az UEFA elnöke szerint. A Bajnokok Ligája és a többi kupasorozat átalakításának terve már tavaly megszületett, ám Ceferin hangsúlyozta, hosszasan kellett ezekről egyeztetniük a klubokkal és a támogatókkal is. „Látnia kellett mindenkinek, hogy mit adunk el nekik” – jelentette ki.

A szlovén sportvezető egy korábbi interjúban arról beszélt, jó ötletnek tartaná, ha a Bajnokok Ligájában négyes döntőt rendeznének, a szerdai sajtótájékoztatón ugyanakkor kijelentette, ez az átalakítás nincs napirenden.

„Az egy dolog, hogy nekem tetszene, de ez nem elég. A négyes döntő bevezetésével a legnagyobb gondot az okozná, hogy a csapatok eggyel kevesebb meccset játszanának, ráadásul azt is semleges pályán, így jelentős bevételektől esnének el” – magyarázta el Ceferin, aki röviden a tervezett európai Szuperligáról is szót ejtett.

„Nem kívánom Szuperligának hívni. Egyszerűen azért, mert nem szuper. Egyszer és mindenkorra eldőlt, hogy ez nem indul el. A jelenleg ennek kapcsán folyamatban lévő, spanyolországi bírósági ügyről csak annak lezárultát követően szeretnék nyilatkozni.”

Aleksander Ceferint ezt követően kérdezték az orosz klubok és válogatottak kizárásól is. Az UEFA elnöke kijelentette, a szervezet a megfelelő szankciókat léptette életbe, és további büntetéseket nem tervez.

Szóba került a legújabb UEFA-sorozat, az Európa-konferencialiga is. Az elnök elmondta, a vártnál nagyobb volt az érdeklődés a szurkolók részéről a torna iránt, így a szervezet megfontolja, hogy a 2023–2024-es idénytől kezdve nagyobb stadionban rendezzék a döntőket – mint ismert, a jelenlegi idény fináléját a Tiranában lévő. 22 500 fő befogadására alkalmas Arena Kombëtaréban játssza a Roma és a Feyenoord, míg a jövő évit a 20 800 fős prágai Sinobo Stadionban (korábbi nevén: Eden Arénában) tartják meg.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
4 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
18 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Továbbra is semleges színekben indulhatnak az orosz teniszezők Wimbledonban

Tenisz
2026.06.18. 12:15

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03
Ezek is érdekelhetik