Kompany: Mi voltunk a veszélyesebbek, nem dőlt el semmi

D. Á.D. Á.
2025.04.09. 00:03
Kompany nem esett kétségbe a vereség ellenére (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, az Internazionale 2–1-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, az Allianz Arenában. Nézzük, hogyan értékeltek a főszereplők!

„Gratulálok a játékosaimnak! Fantasztikus eredményt értünk el, mindenki nagyon boldog. Valami elképesztő dolgot vittünk véghez, de ez mindaddig nem számít, amíg meg nem ismételjük a San Siróban, a saját közönségünk előtt is” – értékelt az Inter vezetőedzője, Simone Inzaghi a lefújás után.

„Az eredménynél is fontosabb arra fókuszálni, hogyan játszottunk. A Bayern nagyon erős csapat, de mi felvettünk velük a versenyt. A letámadásuk  ellenére is minőségi futballt játszottunk. Mindkét gólunk a kapustól kezdődött, aki magabiztosan indította el a támadásokat hátulról” – tette hozzá Inzaghi.

Vincent Kompany próbált pozitív maradni a vereség ellenére is.»

„Több lehetőségünk volt a gólszerzésre, kétszer-háromszor is betalálhattunk volna. Tudjuk, hogy az Inter támadói is rendkívül veszélyesek, de azt  gondolom, mi ma veszélyesebbek voltunk. Azzal is tisztában vagyunk, hogy nem lesz könnyű dolgunk idegenben, de lesz esélyünk a továbbjutásra” – nyilatkozta a belga szakember.

A Bayern egyenlítő góljáért felelős és az idény végén távozó Thomas Müller is nyilatkozott az UEFA-nak.

„Nem gondoltuk, hogy sétagalopp lesz a mai meccs. Fontos, hogy berúgjuk a helyzeteinket, ma jó néhányat elpuskáztunk. Az utolsó kontrából ráadásul ki is kaptunk, pedig 1–1-es végeredménynél jó harci szellemről és a »Müller-sztoriról« beszélhettünk volna. Azt hiszem, panaszt fogok tenni az Internél” – jegyezte meg viccesen a németek legendája.

A kapuban remekül teljesítő Yann Sommer elégedetten állt kamerák elé.

„Nem ez volt az első menetem a müncheniek ellen. Pontosan tudom, milyen érzés nagy nyomás alatt játszani, amikor folyamatosan letámadnak és  beadásokkal próbálkoznak. Ma a stabilitás volt a kulcs”.

A visszavágót április 16-án 21 órától rendezik Milánóban.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAYERN MÜNCHEN (német)–INTERNAZIONALE (olasz) 1–2 (0–1) 
München, Allianz Aréna, 75 000 néző. Vezette: Sandro Schärer (svájci)
BAYERN: Urbig – Laimer, E. Dier, Kim Min Dzse (Boey, 75.), J. Stanisic – Kimmich, Goretzka – Olise, Guerreiro (Gnabry, 74.), L. Sané (Th. Müller, 74.) – H. Kane. Vezetőedző: Vincent Kompany
INTER: Sommer – Pavard, Acerbi, Bastoni – Darmian (Bisseck, 79.), Barella, Calhanoglu, Mhitarjan (Frattesi, 74.), Carlos Augusto – L. Martínez (Zalewski, 90.), M. Thuram. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Th. Müller (85.), ill. L. Martínez (38.), Frattesi (88.)

 

Legfrissebb hírek

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Az ETO FC izlandi ellenfelet kapott a BL-selejtezőben

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 16:17

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43

Nyéki Balázs: Nagyon fontossá tettük magunknak a bronzérmet

Vízilabda
2026.06.15. 13:59

Gyakorlatilag eldőlt: marokkói vb-résztvevővel erősít a Bayern München

Foci vb 2026
2026.06.15. 12:05
Ezek is érdekelhetik