
Az idén a kötöttfogásúak 130 kilogrammos kategóriájában világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérmes versenyző az M1 aktuális csatornának elmondta, a következő évben szeretné aranyéremre váltani a mostani medáliáit.
„Nem úgy szoktam kimenni egy tornára, hogy ezt vagy azt szeretném elérni, hanem csak ki akarom birkózni magamból a legjobbamat, szeretnék száz százalékot nyújtani, és akkor annak biztosan eredménye is lesz” - mondta Vitek, aki idén annak ellenére ért el remek eredményeket – és lett kötöttfogásban az év legjobb birkózója is –, hogy betegségek mellett sérülés is hátráltatta.
„Az Eb előtt egy deréktáji sérülés miatt a mozgás is nehézséget okozott, az sem volt biztos, hogy el tudok indulni, így lettem harmadik. A vb-re aztán már jóval ideálisabb volt a felkészülésem” – emlékezett vissza a történésekre a 26 éves versenyző, aki a vb-döntőben az iráni Amin Mirzazadehtől kapott ki. Vitek révén így is húsz év elteltével mérkőzhetett magyar birkózó nehézsúlyban a világbajnoki címért.
A sportoló elmondta, most az alapozás közepén tartanak, így az ünnepek alatt is csak háromnapos pihenőt kapnak, az első viadala pedig jövő január végén az első válogatóverseny lesz.

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!





