csupasport bannerhátsófüves banner

Elégtételt vett a két sikertelen Balaton-kerülés után

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2023.02.19. 12:57
null
Soltész Attila 30 óra, 17 perc alatt teljesítette múlt hétvégén a privát Ultrabalatont, az utolsó húsz-harminc kilométeren már alig tudta felemelni a lábait.

Azt írta a közösségi oldalán, hogy eddigi Balaton-kerülései közül messze ez volt a legnehezebb…

Ez volt az ötödik próbálkozásom, s a harmadik sikeres – mondta Soltész Attila. – Tavaly nem volt jó évem, a hosszú távokon semmi sem akart összejönni. Igaz, munkahelyváltás miatt nem is tudtam megfelelően felkészülni. A MyWay 240-et térdsérülés miatt ötvenhét kilométernél fel kellett adnom, míg a júniusi privát Ultrabalatonomat napszúrás miatt száznegyvenegy kilométernél hagytam abba.

Nem volt jó érzés két sikertelen Balaton-kerüléssel a hátam mögött létezni, így mindenképpen „revansot” akartam venni.

Ezúttal mivel kellett a leginkább megküzdenie?

A hideg nagy kihívás elé állított, a Balaton télen nem olyan, mint nyáron. Februárban kihalt a környék, ingerszegény a környezet, a hideg pedig rendesen próbára tette az izmaimat. Mivel tavaly kétszer is sikertelenül próbáltam megkerülni a tavat, kételyeim voltak magammal szemben – aztán amikor odaálltam a rajthoz, már biztos voltam benne, hogy végigmegyek. Becsülettel felkészültem, s dolgozott bennem a motiváció.

Milyen volt a futás?

Az északi parton könnyedén haladtam, akkor kifejezetten örömfutásban volt részem, majd egyre nehezebb lett. A combjaim kezdtek beállni, nehézzé vált a futás, de egy másodpercig sem fordult meg a fejemben, hogy feladom. A frissítés is rendben volt, a gyomrommal nem volt semmi probléma.

Mindig a feleségem kísér kerékpárral, de most nem akartam kitenni a hidegnek, így autóval jött, s depózott nekem.

Nem szoktam egyedül futni, szokatlan volt, hogy nincs közvetlenül mellettem senki. Az utolsó húsz-harminc kilométeren volt gyors gyaloglás is, ekkor már alig tudtam felemelni a lábaimat. Bőven a szintidőn belül voltam, így nyugodt maradtam végig. Korábban volt huszonöt és harmincegy órás Balaton-köröm, most a kettő között értem be. Elégedett vagyok, az elmúlt év után elégtétel a sikeres teljesítés.

Milyen célokat tűzött ki erre az évre?

A májusi Ultrabalatonon és a Deseda Ultramaratonon biztosan ott leszek, valamint erősen gondolkodom az Ultra-Tisza tón. Ezeken kívül jó néhány félmaratonon és maratonon szeretnék részt venni, továbbá nagy célom a Spar Maraton-részvétel.

CSAK EGY KATTINTÁS,ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
Tegnap, 16:58

Ferenczi István második lett a himalájai ultraversenyen

Csupasport
2026.06.25. 13:23

Elérte célját – győzött az Ultra-Trail Hungary leghosszabb távján

Csupasport
2026.06.24. 16:44

Revansot vett a legnehezebb priváton – megvan az UTT is!

Csupasport
2026.06.23. 14:51

Meglepődött magán a hajrában – ezüstérmet nyert az Európa-kupán

Csupasport
2026.06.22. 18:44

Motiválta a győzelem lehetősége – meg is szerezte az aranyérmet

Csupasport
2026.06.21. 16:58

Nem jött elő a sérülése, Európa-csúccsal nyert a világkupán

Csupasport
2026.06.20. 14:31

Harmadik országos bajnoki címét szerezte Benke György

Csupasport
2026.06.18. 16:44
Ezek is érdekelhetik