Autósport: felépült a rákból, újra versenyezne az F2 2010-es bajnoka

2012.04.24. 13:53
Címkék
Újra versenyezne a rákból felépült Dean Stoneman, a Formula–2 2010-es világbajnoka. A brit pilóta 2010 őszén a Williams-istálló Formula–1-es autóját is tesztelhette, mielőtt kiderült róla, hogy súlyos betegségben szenved.

„Másfél éve, nem sokkal az F1-es teszt után derült ki, hogy hererákom van, amely áttétes, és elérte a vesémet, valamint a tüdőmet is – mondta a BBC-nek Stoneman. – Azt mondták az orvosok, hogy negyven százalék esélyem van a túlélésre, de ha két héttel később veszik észre a kórt, biztosan belehaltam volna. Napi 14 órás kemoterápiás kezelésem volt, de egy percig sem adtam fel a reményt, és most egészségesnek nyilvánítottak, úgyhogy újrakezdtem az edzéseket, és továbbra is az a célom, hogy Formula–1-es pilóta legyek."

A 21 éves versenyző betegsége diagnosztizálásakor a Renault-világsorozatba készült, és az új idényre való felkészüléskor már tesztelt is, ám egyelőre nem kapott szerződést a jövő hét végén Spanyolországban rajtoló szériában.

Legfrissebb hírek

Félidőben Norvégia egy góllal vezet Szenegál ellen

Foci vb 2026
12 perce

Tánc az esőben – képeken a philadelphiai viharszünet

Foci vb 2026
14 perce

Mbappé ismét duplázott és beérte Klosét – Franciaország közel 4 órás meccsen verte simán Irakot

Foci vb 2026
16 perce

Franciaország 3–0-ra verte Irakot

Foci vb 2026
17 perce

Folytatódott a Franciaország–Irak találkozó

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Tíz perc múlva folytatódik a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Norvégia–Szenegál

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik