GP3: Kiss Pál Tamás összetörte az autóját, de már előretekint

2012.05.13. 14:21
null
Kiss Pál Tamás már az első körben kiesett a második futamon
Címkék
Immár negatív emlékei is vannak Kiss Pál Tamásnak Barcelonából. A miskolci pilóta tavaly itt szerezte meg saját maga és a magyar autósport első GP3-as futamgyőzelmét, ám az idei évben nem hozott neki szerencsét a katalán helyszín. Tegnap az első futamon 12. lett, ma a második futamon pedig a dobogó legfelső foka helyett a kavicságy jutott neki, miután még az első körben ütközött egy hirtelen elé bevágó riválisával.

Az Atech CRS GP pilótája, Kis Pál Tamás pont nélkül távozik a Formula–1 egyik előszobájának számító GP3-as sorozat idei első versenyhétvégéjéről, ami érthető csalódottsággal tölti el, hiszen eddig máshoz volt hozzászokva Barcelonában. Ugyanakkor csak az autója tört össze, Kis Pál Tamás testileg és lelkileg is egyben van, és már a következő feladatra, a GP3 történetének első Monacói Nagydíjára koncentrál.

„A négyes kanyar előtti egyenesben bebújtam a belső ívre William Buller mellé, mire ő elkezdett szorítani le a pályáról, majd rám rántotta a kormányt, de olyan hirtelen, hogy esélyem sem volt lereagálni a dolgot és elkerülni az ütközést. Az ő jobb hátsó kereke összeért az én bal elsőmmel, és már repültem is fel a levegőbe, jó fél méter magasra. Aztán leérkeztem a fűre, az első felfüggesztésem egyből kitört, és tehetetlenül csapódtam bele a többiekbe. Buller – egyelőre nem hivatalosan – tízhelyes rajtbüntetést kapott az esetért a következő futamra, de hát ezzel sem én nem vagyok kisegítve, sem az a másik három versenyző, akit rajtam kívül kiütött a versenyből" – nyilatkozta a mai kiesésével kapcsolatban Kiss Pál.

„Most a legfontosabb, hogy minél gyorsabban túltegyük magunkat a történteken, és mostantól csak a következő feladatra, a Monacói Nagydíjra koncentráljunk, amit én eddig is nagyon vártam, de ezek után meg pláne! A csapattársaim elmondása alapján az autó a második futamon már sokkal vezethetőbb volt, mint a hétvége korábbi részében, úgyhogy ez mindenképp biztató lehet az előttünk álló versenyekre nézve. Megyünk tovább előre, úgy gondolom, ennél már csak jobb jöhet a folytatásban” – tekintett máris előre a magyar pilóta.

A bajnokság következő fordulóját két hét múlva rendezik Monacóban, ahová először látogat el a GP3 mezőnye.

GP3, SPANYOL NAGYDÍJ
2. FUTAM
1. C. Daly (amerikai) Lotus GP
2. R. Visoiu (román) Jenzer Motorsport
3. M. Laine (finn) MW Arden
Kiss Pál Tamás kiesett.
Legfrissebb hírek

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
2 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
4 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
17 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
17 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argenítna ellen”

Foci vb 2026
26 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
1 órája

Détári után Benbuali a következő NB I-es gólszerző világbajnokságon – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik