Túraautó-vb: Michelisz Norbert még egy futamgyőzelmet tervez az idén

2012.05.10. 13:22
null
Michelisz Norbert legközelebb Ausztriában áll rajthoz (Fotó: Mirkó István)
Címkék
Michelisz Norbert még egy futamgyőzelmet szeretne a túraautó-világbajnokság idei sorozatában, a pilóta szerint a kiugró részsikerek szezonja lehet az idei, összetettben a sorozat végén is reálisnak érezné a hatodik helyezést. Minderről a Digi Sport Reggeli Start című műsorában beszélt.

„A mostani összetett hatodik helyezésem reális lehet az évad végére is. Ha meg tudjuk tartani a mostani formánkat, kis szerencsével előbbre is léphetünk valamennyit, de a dobogóra biztosan nincs esélyem, az első három annyira elhúzott már a mezőnytől. Az összetett helyezésnél fontosabbnak tartom, hogy dobogóra állhassak, egy futamot még nagyon szeretnék megnyerni az idei sorozatban. Inkább még egy futamgyőzelem és rosszabb összetett helyezés, ha választani kell. Ennek az az oka, hogy még nincs esélyünk a vb-címért harcolni, úgyhogy a kiugró részsikerek egyelőre fontosabbak” – fogalmazott Michelisz Norbert az idei célokról.

„Legközelebb Ausztriában versenyzem a Salzburgringen, a pálya régi, de a túraautó-sorozat most debütál ott. Pontszerzésben bízom a két futamban, s szerencsével az első ötben is végezhetünk” – tette hozzá az autóversenyző.

A Hungaroringen aratott győzelmére így emlékezett: „nem izgultam jobban, mint másutt, mégis más hétvége volt ez bármilyen futamnál: nagyon feszült voltam ugyanis. Örülök, hogy bírtam erővel és futamgyőztes lehettem itthon. Magára a Hungaroringre sokat külön nem kellett készülnöm, volt egy alapirány, taktika, amit a tavalyi tapasztalatok alapján követtünk.”

„A tiszta verseny azt jelentette, hogy mindkét futamon célba akartam érni, ami tavaly nem sikerült. Nagyon közel voltam az első menet után, hogy az autóm sérüljön, bent voltam a bolyban, kaptam egy ütést hátulról, nagy szerencsém volt, mert komolyabb baj esetén nem lett volna időnk kijavítani” – mondta el a versenyről.

„Nem néztem futam közben a tükörbe, s ez nagyon ritka dolog a pilótáknál. Szerencsésen megléptem az üldözőktől a második futamban, a negyedik körnél ráéreztem a tempóra, ezért nem figyeltem a többieket, nehogy kizökkenjek. Be kell vallanom, nehéz volt az is, hogy ne nézzek a tribünökre és teljesen kizárjam az értem szorító közönséget” – mesélte Michelisz.

Legfrissebb hírek

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
3 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
5 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
19 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
19 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
27 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
1 órája

Détári után Benbuali a következő NB I-es gólszerző világbajnokságon – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik