GP3: esős futamra számít a Silverstone-ban készülő Kiss

2012.07.05. 11:11
Címkék
Két napja Silverstone-ban, a hétvégi futam helyszínén, de egyelőre még a szimulátorban készül a Formula-1 egyik betétfutamának tekinthető GP3-as mezőny egyetlen magyar pilótája, Kiss Pál Tamás. Mindez elősegíti az akklimatizációját éppen úgy, mint a pálya minél tökéletesebb megismerését.

„Természetesen most a silverstone-i pályán gyakoroltam, hogy minél inkább a fejemben legyen a vonalvezetése a hétvégére – számolt be az eddig eltelt két napjáról a brit Atech versenyzője. – Úgy gondolom, hogy eredményes volt ez a felkészülés, és nagyon élveztem minden egyes kört, amit a szimulátorban megtettem. Az edzéseket száraz pályán kezdhettem meg, utána viszont már szemerkélt az eső. A hétvégére is szinte végig ilyen időt jósolnak, úgyhogy várhatóan esős futamaink lesznek. Ez nekem egyáltalán nincs az ellenemre, mert alapvetően szeretek esőben versenyezni, mivel ilyenkor kicsit nagyobb az egyéni szabadság. Persze esőben is fontos, hogy jól legyen beállítva az autó, de ilyenkor talán kicsit több múlik a versenyzők egyéni képességein, mint máskor, normál körülmények között."

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: kezdődik a vb csoportkörének utolsó fordulója

Minden más foci
5 perce

Három változás a horvátoknál az angolok elleni meccshez képest – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
15 perce

Nem bírt egymással Anglia és Ghána

Foci vb 2026
20 perce

Lassan kezdett, majd minden esélyét elpuskázta Anglia, így ikszelt Ghánával a vb-n

Foci vb 2026
21 perce

Az angol balhátvéd nem fogott kezet a nemi erőszakkal vádolt Thomas Partey-val

Foci vb 2026
23 perce

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
30 perce

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
50 perce

Bajnoknő az időablakban – Csillag Péter publicisztikája

Téli sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik