GP3: Kiss Pál a 11. helyen zárta az első futamot

2012.07.07. 19:17
Címkék
Az Atech CRS csapatatában versenyző Kiss Pál Tamás a 11. helyen zárta a GP3-as sorozat Brit Nagydíjának első futamát.


A magyar versenyző az időmérőn a 11. időt autózta, de mivel egyszer figyelmen kívül hagyta a sárga zászlós figyelmeztetést, tízhelyes rajtbüntetést kapott. Hogy mégsem a 21. pozícióból kellett indulnia, ezt két további büntetés akadályozta meg, így végül a 19. helyről rajtolt Kiss Pál Tamás.

Nem is akárhogy! A 14. helyre jött fel egyből a rajtot követően, majd a futam első felében még három előzést bemutatva a 11. pozícióban találta magát, innen azonban már nem volt feljebb a magyar fiúnak, aki holnap délelőtt a 11. helyről indul a második futamon. Az Eurosport az első versenyt holnap 8.45-től felvételről, a másodikat 9.15-től élőben adja.

A 14 körös futamot a portugál António Félix da Costa nyerte, megelőzve a pontversenyt vezető új-zélandi Mitch Evanst.
A magyar versenyző az időmérőn a 11. időt autózta, de mivel egyszer figyelmen kívül hagyta a sárga zászlós figyelmeztetést, tízhelyes rajtbüntetést kapott. Hogy mégsem a 21. pozícióból kellett indulnia, ezt két további büntetés akadályozta meg, így végül a 19. helyről rajtolt Kiss Pál Tamás.

Nem is akárhogy! A 14. helyre jött fel egyből a rajtot követően, majd a futam első felében még három előzést bemutatva a 11. pozícióban találta magát, innen azonban már nem volt feljebb a magyar fiúnak, aki holnap délelőtt a 11. helyről indul a második futamon. Az Eurosport az első versenyt holnap 8.45-től felvételről, a másodikat 9.15-től élőben adja.

A 14 körös futamot a portugál António Félix da Costa nyerte, megelőzve a pontversenyt vezető új-zélandi Mitch Evanst.

„Jó volt, élveztem nagyon, csak kár, hogy most ez sem volt elég a pontszerzéshez – kezdte vegyes érzelmekkel az első futam történéseinek kiértékelését Kiss Pál Tamás. – A rajtom nagyon jól sikerült, és az utána levő körökben is sikerült folyamatosan előrelépdelnem a mezőnyben, de a végén sajnos megint ugyanaz a probléma jött elő, mint Valenciában: a verseny háromnegyedénél ismét totálisan elkoptak a gumik, úgyhogy onnantól már esélyem sem volt a javításra. Féltávnál a hetediket is láttam magam előtt, és tényleg végig teljesen a határon mentem, hogy még előrébb lépjek, de ebben most ennyi volt.”

„Én jobb szerettem volna esőben menni, és amikor az eredeti kiírás szerint mi mentünk volna, akkor épp esett is a pályán, de a Formula-1 miatti csúszás következtében végül mi már a felszáradóban levő aszfalton kezdtük meg a versenyt. Az elején a félszáraz pályán még előnyt lehetett kovácsolni abból, hogy az ember jobban bevállalt egy-két kanyart, mint a többiek, de a végére teljesen felszáradt a pálya, és ekkor én már csak a gumikopást éreztem. Holnap új nap jön, meglátjuk, milyen idő lesz. Száraz futam esetén a 8-ba várom magam, ha esik, akkor még előrébb” – árulta el a pilóta.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: kezdődik a vb csoportkörének utolsó fordulója

Minden más foci
10 perce

Három változás a horvátoknál az angolok elleni meccshez képest – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
19 perce

Nem bírt egymással Anglia és Ghána

Foci vb 2026
25 perce

Lassan kezdett, majd minden esélyét elpuskázta Anglia, így ikszelt Ghánával a vb-n

Foci vb 2026
25 perce

Az angol balhátvéd nem fogott kezet a nemi erőszakkal vádolt Thomas Partey-val

Foci vb 2026
28 perce

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
35 perce

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
55 perce

Bajnoknő az időablakban – Csillag Péter publicisztikája

Téli sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik