GP3: Kiss Pálnak nem volt szerencséje a brit esőben

2012.07.08. 10:13
null
Előre jó ötletnek tűnt, de végül nem volt jó választás esőgumin kezdenie Kiss Pál Tamásnak
Címkék
Kiss Pál Tamás a 14. lett a GP3-as sorozat Brit Nagydíjának második futamán. Az Atech CRS magyar versenyzője a tegnapi első versenyen a 11. lett.

 

Kiss Pál a 11. helyről rajtolt, s rögtön az indulás után feljött a nyolcadik pozícióba. Ám a korai eső menet közben elállt, ami nem kedvezett az extrém esős gumikon száguldó magyar pilótának, aki folyamatosan visszacsúszott, s bár a többiekhez hasonlóan ő is slickekre váltott, végül a 14. helyen zárt, csaknem másfél perces hátránnyal.

A második futamot a hazai pályán versenyző, az utolsó helyről, száraz pályára való gumikkal rajtoló William Buller nyerte meg, a dobogó második fokára Conor Daly, a harmadikra Patric Niederhauser állhatott fel.

„Volt itt minden, őszintén szólva nehéz is rekonstruálni a történéseket, annyi esemény volt a pályán – kezdte futam utáni értékelését az Atech CRS GP versenyzője. – Úgy döntöttem, hogy esőgumin kezdek, mert ez az elején jó ötletnek tűnt. A rajtot tökéletesen kaptam el, és egy pillanatra már hetedik is voltam, igaz, Aaro Vainio egyből visszaelőzött – a pályán kívül. Ezt követően elkezdett száradni a pálya, és innentől csak szenvedtem az esőgumin, befordulni is alig bírtam a kanyarokba, úgyhogy kijöttem a bokszba slick gumikért. Mire ezek bemelegedtek, buktam négy további pozíciót, így visszacsúsztam a 19. helyre, és onnan kezdtem el visszajönni.”

„A 11-12. helyet még elérhetőnek éreztem, de Marlon Stöckinger kicsit felöklelt az egyik kanyarban, ami miatt megpördültem, de tudtam folytatni a versenyt. A végén futottam még egy második leggyorsabb kört, és egy leggyorsabb középső szektort. Remélem, ezért is megbüntetnek – nevetett kínjában a fiatal pilóta, majd hozzátette - ez egy ilyen hétvége volt. Akadt benne kimagasló pozitívum és kimagasló negatívum is, de az eredmény sajnos az utóbbi halmazba tartozik. Ami balszerencse elképzelhető, az mind utol is ért minket ezen a hétvégén, de nem is mondok többet, mert ilyenkor úgyis minden csak magyarázkodásnak tűnik kívülről. Most ezt dobta a gép, remélem, legközelebb jobb lesz.”

 

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: kezdődik a vb csoportkörének utolsó fordulója

Minden más foci
5 perce

Három változás a horvátoknál az angolok elleni meccshez képest – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
15 perce

Nem bírt egymással Anglia és Ghána

Foci vb 2026
20 perce

Lassan kezdett, majd minden esélyét elpuskázta Anglia, így ikszelt Ghánával a vb-n

Foci vb 2026
21 perce

Az angol balhátvéd nem fogott kezet a nemi erőszakkal vádolt Thomas Partey-val

Foci vb 2026
23 perce

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
30 perce

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
50 perce

Bajnoknő az időablakban – Csillag Péter publicisztikája

Téli sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik