GP3: Kiss Pál Tamás 16-18 percet tudott autózni

2012.08.31. 21:23
Címkék
A 2012-es Belga Nagydíjon nemcsak az F1-es, hanem a GP3-as géposztály szabadedzését is elmosta lényegében az eső, a fiatal pilóták közül nem is mindenki tudott megbirkózni a feladattal. Éppen Kiss Pál Tamás egyik csapattársa volt az, akinek a bukása miatt hosszabb időre megszakították az edzést, így az érdemi munkára kevés ideje maradt a csapatoknak. A hétvége hátralevő részére viszont már száraz időt jósolnak.

„Nem sokat tudtam menni ezen a szabadedzésen, mert alig nyolc perc elteltével a csapattársam, John Wartique sajnos elvesztette az uralmát az autója felett, ami miatt jó húsz percet állt az edzés – kezdte beszámolóját Kiss Pál Tamás. – Így gyakorlatilag tizenhat-tizennyolc perc volt, amit érdemi munkával tudtunk eltölteni, hiszen a piros zászló előtt csak egy gyorskört tudtam futni, és utána is csak négyet. Ebből is csak az első kettő volt tiszta, ugyanis a harmadikban előznöm kellett egyet, a negyedikben pedig pont elém kóválygott vissza valaki az Eau Rouge-ban, ezért teljesen el kellett vennem a gázt, hogy elkerüljem az ütközést. Az edzést belülről nagyon veszélyesnek éreztem, hiszen Spában nagy tempót érünk el az egyenesekben, de a vízfüggönyben alig lehetett valamit látni, és rengeteg vízátfolyás is volt a pályán, úgyhogy végig nagyon észnél kellett lenni. A hétvége hátralevő részére száraz időt mondanak, ezért túl sok kockázatot amúgy sem lett volna értelme vállalni ezen az esős szabadedzésen, de ezzel együtt csalódott vagyok a tizenharmadik hellyel, hiszen ennél mindig előbbre várom magam.”Kiss Pál Tamás. – Így gyakorlatilag tizenhat-tizennyolc perc volt, amit érdemi munkával tudtunk eltölteni, hiszen a piros zászló előtt csak egy gyorskört tudtam futni, és utána is csak négyet. Ebből is csak az első kettő volt tiszta, ugyanis a harmadikban előznöm kellett egyet, a negyedikben pedig pont elém kóválygott vissza valaki az Eau Rouge-ban, ezért teljesen el kellett vennem a gázt, hogy elkerüljem az ütközést. Az edzést belülről nagyon veszélyesnek éreztem, hiszen Spában nagy tempót érünk el az egyenesekben, de a vízfüggönyben alig lehetett valamit látni, és rengeteg vízátfolyás is volt a pályán, úgyhogy végig nagyon észnél kellett lenni. A hétvége hátralevő részére száraz időt mondanak, ezért túl sok kockázatot amúgy sem lett volna értelme vállalni ezen az esős szabadedzésen, de ezzel együtt csalódott vagyok a tizenharmadik hellyel, hiszen ennél mindig előbbre várom magam.”

A Belga Nagydíj hétvégéjének GP3-as programja szombat reggel 9:45 órakor az időmérő edzéssel folytatódik.

Legfrissebb hírek

Időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot

Foci vb 2026
16 perce

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól – hivatalos

Egyéb autó-motor
18 perce

Robertson: Ha legyőzzük Brazíliát, a szurkolóink elfogyasztanak majd pár sört

Foci vb 2026
30 perce

A mindenkinek jó iksz ellen szól, hogy időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot

Foci vb 2026
42 perce

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
47 perce

A VAR kiugrott kávézni – kiakadt a ghánaiak kapitánya az angolok elleni meccs után

Foci vb 2026
1 órája

Guillermo Ochoa búcsúja teheti emlékezetessé a csehek elleni meccset

Foci vb 2026
1 órája

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik