GP3: Biztosan én voltam idén a büntetéskirály - Kiss Pál Tamás

2012.09.09. 13:27
Címkék
Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, Kiss Pál Tamás egy büntetést követően a 15. helyen fejezte be az idényzáró GP3-as monzai második futamot. A magyar versenyző nem ért egyet a versenybírák koncepciójával.

„Meglepődtem volna, ha az utolsó versenyt megúszom büntetés nélkül, úgy gondolom, így volt kerek ez az évad – nevetett kínjában a monzai második futam után Kiss Pál Tamás. – Nem is tudom, miért kaptam a büntetést, de őszintén szólva nem is nagyon érdekel már. Állítólag a sárga zászló figyelmen kívül hagyása miatt büntettek meg, pedig nem előztem a sárga zászló hatálya alatt, és ha javítottam a szektoridőmön, akkor mindenki más is, mert épp egy vonat közepén haladtam.”

„Amúgy a többiek előzhettek négykerekes pályaelhagyással, levághatták kedvükre a sikánt akár többször is, előzhettek sárga zászlónál, nem kaptak semmit, úgyhogy elég érdekesnek tartom a versenybírák koncepcióját. A „ki kapta a legtöbb büntetést az idén?” bajnokságot biztosan megnyertem volna, és mindezt úgy, hogy soha egy versenyen sem törtem össze senkit. Egyszerűen nem tartom korrektnek a versenybírák hozzáállását, úgyhogy már nem is reklamáltam a leintés után, csak gyorsan összepakoltam és eljöttem onnan, mert úgy éreztem, hogy én egy percig sem akarok tovább ott maradni” – mondta el őszintén a magyar pilóta.

„Nemcsak a sorozatos büntetésekből lett elegem, hanem abból is, hogy a második futamon már megint esélyem sem volt harcolni az élmezőnnyel, az egyenesekben folyton egyszerre hárman estek rá a nyakamra, és örültem, ha tartani tudtam a pozíciómat. Evans például úgy ment el mellettem az egyenesben, mint aki szemből jött, pedig higgyék el, én is tövig nyomtam a gázpedált, és elvileg ugyanolyan autóban ülök, mint ő vagy bárki más. A végén volt néhány jó csatánk Cecconnal és Bullerrel, amit élveztem is, és végül sikerült megtartanom velük szemben a 9. helyemet, de előrébb jutni tényleg teljesen reménytelen volt.”

„A mérlegelésnél aztán már a 8. helyen rangsoroltak Vainio büntetése miatt, de még nem mertem örülni az egy pontnak, és jól is tettem, mert hamarosan szóltak is, hogy nem úgy van ám, engem is megbüntetnek – árulta el a miskolci fiatalember, hozzátéve: – Az egyetlen pozitívumot a hétvégémben a magyar szurkolók jelentették, akik a helyszínre is nagy számban kilátogattak, és tudom, hogy otthonról is rengetegen szorítottak értem, amit ez úton is nagyon szépen köszönök mindenkinek.”

Legfrissebb hírek

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Foci vb 2026
1 perce

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
7 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
11 perce

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
25 perce

Négy válogatott kapuját még nem vették be, Curacao kapusáé a legtöbb védés

Foci vb 2026
25 perce

Brazília fehér nadrágot visel a sárga felsőjéhez – a C-csoport mai mezei

Foci vb 2026
37 perce

Nyolc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
39 perce

Vb-sállal pózolt az uruguayiak meccsén a pornószínésznő – videó

Foci vb 2026
44 perce
Ezek is érdekelhetik