GP3: Kiss Pál Tamás a 10. helyen zárt Spában

2012.09.02. 12:52
null
A GP3-as szezon utolsó fordulóját jövő hétvégén rendezik az olaszországi Monzában
Címkék
Kiss Pál Tamás a 17. helyről rajtolva a 10. helyre küzdötte fel magát a GP3-as autós sorozat második belgiumi versenyén vasárnap Spa-Francorchamps-ban. A sorozatból már csak a két monzai futam van hátra, Kiss Pál Tamás az összetett pontverseny 12. helyén áll.

A motorgondokkal küszködő Kiss Pál autóját reggel javítgatták a sorozat motorokért felelős szerelői, és sikerrel is jártak, a magyar pilóta pénteken és szombaton az egyenesekben tapasztalt hátránya eltűnt a többiekkel szemben, így néhány kiesés mellett remek előzések is hozzásegítették az első tízbe kerüléshez.

Így történt, hogy Tamás ugyan pontok nélkül (a második futamokon csak az első nyolcnak osztanak pontokat), de emelt fővel és a pozitív monzai szezonzáró reményével távozhatott a legendás belgiumi pályáról.

„Örülök, hogy a végére sikerült valamit megmutatni magunkból és a valós tudásunkból, mert már itt volt az ideje. Szerencsére a csapatnak sikerült életet lehelnie az autóba, rengeteg alkatrészt kicseréltünk, és a motort is újra megnézettük, ami, hál' Istennek, meghozta a várt javulást. Így a mai futamon már tudtam szélárnyékot fogni, támadni és élvezni a versenyzést, úgyhogy örülök, hogy végül pozitív módon zárult ez a hétvége” – sóhajtott fel megkönnyebbülten a pilóta.

Majd az igazság kedvéért hozzátette: „De ez ilyenkor azért mindig kétélű dolog. Persze, egyrészről örülök, hogy fel tudtam jönni, másrészről viszont, ha egész hétvégén ilyen jól megy az autó, akkor úgy gondolom, hogy a dobogós helyezésekért harcolhattam volna. A sportban persze nincs »ha«, itt csak tények vannak, és tény, hogy most a tizedik helyen végeztem. Remélem, Monzában hasonlóan jó lesz az autó, mint most a második futamon volt, és akkor pozitív módon zárulhat számomra ez az évad. Jó kis futam volt, tényleg, nagyon élveztem minden egyes körét, és egy percig sem unatkoztam, remélem, a szurkolók sem. Ezúton is köszönöm mindenkinek a hétvégi buzdítást, jólesett, hogy a nehézségek ellenére is ilyen sokan kitartottak mellettem.”

Kiss Pál Tamásnak sok ideje nem lesz pihenni, hiszen a 2012-es GP3-as szezon utolsó fordulóját jövő hétvégén rendezik az olaszországi Monzában.

Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
3 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
8 perce

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
21 perce

Vb 2026: négy válogatott kapuját még nem vették be, Curacao kapusáé a legtöbb védés

Foci vb 2026
22 perce

Brazília fehér nadrágot visel a sárga felsőjéhez – a C-csoport mai mezei

Foci vb 2026
34 perce

Nyolc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
36 perce

Vb-sállal pózolt az uruguayiak meccsén a pornószínésznő – videó

Foci vb 2026
40 perce

Súlyos trauma tette még erősebbé Staale Solbakken házasságát

Foci vb 2026
50 perce
Ezek is érdekelhetik