GP3: Kiss Pál Tamás rajtbüntetést kapott Monzában

2012.09.07. 13:09
Címkék
Kiss Pál Tamás a 7. helyen zárta a GP3-as sorozat monzai záró versenyhétvégéjének első szabadedzését. A magyar pilóta a tréning hajrájában összeütközött a brazil Fabiano Machadóval, amiért tíz rajthelyes büntetéssel sújtották. Kissnek ez a harmadik idei büntetése.

„Végre jól megy az autó, itt vagyok Monzában, az egyik kedvenc pályámon, erre most itt ez az újabb büntetés, nehéz erre bármit is mondani" – kommentálta a döntést az érthetően csalódott pilóta, majd az eset részleteire is kitért.

"Sokáig vezettem az edzést, majd a bokszkiállások előtt a 3. helyen álltam. A pályára visszatérve az első gyors körömben rögtön javítottam a korábbi legjobb szektoridőimen, és ha a harmadik szektorban is tartani tudtam volna a tempót, akkor valószínűleg újra visszaálltam volna az élre – mondta Kiss Pál Tamás – Utolértem Machadót, akinek lengették a kék zászlót, ő mégis annyira későn fékezett, hogy nekem a pálya poros oldalán kellett féktávot vennem. Sajnos, ahogy a fékre léptem, elindult az autó eleje, és innentől már nem tudtam elkerülni az ütközést. A videofelvételek alapján úgy tűnik, mintha ráhúztam volna a kormányt Machadóra, ám hiába nagyíttattam ki a képet és mutattam meg mindenkinek, hogy egyenesen áll a kormány a kezemben, hiába mondtam, hogy a riválisom nem tartotta tiszteletben a kék zászlós jelzést, engem büntettek meg."

"Sokáig vezettem az edzést, majd a bokszkiállások előtt a 3. helyen álltam. A pályára visszatérve az első gyors körömben rögtön javítottam a korábbi legjobb szektoridőimen, és ha a harmadik szektorban is tartani tudtam volna a tempót, akkor valószínűleg újra visszaálltam volna az élre – mondta Kiss Pál Tamás – Utolértem Machadót, akinek lengették a kék zászlót, ő mégis annyira későn fékezett, hogy nekem a pálya poros oldalán kellett féktávot vennem. Sajnos, ahogy a fékre léptem, elindult az autó eleje, és innentől már nem tudtam elkerülni az ütközést. A videofelvételek alapján úgy tűnik, mintha ráhúztam volna a kormányt Machadóra, ám hiába nagyíttattam ki a képet és mutattam meg mindenkinek, hogy egyenesen áll a kormány a kezemben, hiába mondtam, hogy a riválisom nem tartotta tiszteletben a kék zászlós jelzést, engem büntettek meg."

Kiss korábban a silverstone-i esős szabadedzésen a 2. helyen végzett, ám utólag tíz rajthelyes büntetést szabtak ki rá sárga zászló figyelmen kívül hagyása miatt. Később a Hungaroringen a második futamon elért 3. helyétől fosztották meg utólag, amiért a bokszutcából kifelé jövet keresztezte a fehér záróvonalat.

Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
1 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
4 perce

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
18 perce

Vb 2026: négy válogatott kapuját még nem vették be, Curacao kapusáé a legtöbb védés

Foci vb 2026
18 perce

Brazília fehér nadrágot visel a sárga felsőjéhez – a C-csoport mai mezei

Foci vb 2026
30 perce

Nyolc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
32 perce

Vb-sállal pózolt az uruguayiak meccsén a pornószínésznő – videó

Foci vb 2026
37 perce

Súlyos trauma tette még erősebbé Staale Solbakken házasságát

Foci vb 2026
46 perce
Ezek is érdekelhetik