MotoGP: jövőre bevezetik a büntetőpontrendszert

2012.12.22. 11:47
Büntetőpontrendszert vezetnek be jövőre a gyorsaságimotoros-világbajnokságban. Ezzel a büntetéseket próbálják meg kiegyensúlyozottabbá tenni, mert az idén sok volt a panasz a túlságosan szigorú, illetve túlságosan enyhe szankciók miatt.

A szabálytalanságon ért versenyzőket vétségük mértéke alapján büntetőpontokkal sújtják. Négy büntetőpont után a pilótát a következő viadalon a rajtrács végére sorolják, 7 pontnál a boxból kell rajtolnia, a 10. büntetőpont elérése esetén pedig egy futamtól eltiltják.

Az új rendszer elsősorban a Moto2-es és a Moto3-as mezőnyt érinti majd, ezekben a kategóriákban tapasztalható a legtöbb szabálytalanság.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
33 perce

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09
Ezek is érdekelhetik