Büntetőpontrendszert vezetnek be jövőre a gyorsaságimotoros-világbajnokságban. Ezzel a büntetéseket próbálják meg kiegyensúlyozottabbá tenni, mert az idén sok volt a panasz a túlságosan szigorú, illetve túlságosan enyhe szankciók miatt.
A szabálytalanságon ért versenyzőket vétségük mértéke alapján büntetőpontokkal sújtják. Négy büntetőpont után a pilótát a következő viadalon a rajtrács végére sorolják, 7 pontnál a boxból kell rajtolnia, a 10. büntetőpont elérése esetén pedig egy futamtól eltiltják.
Az új rendszer elsősorban a Moto2-es és a Moto3-as mezőnyt érinti majd, ezekben a kategóriákban tapasztalható a legtöbb szabálytalanság.
Legfrissebb hírek

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok
Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is
Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31
Ezek is érdekelhetik





