MotoGP: pontlevonás a társát „kigolyózó” éllovasnak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.10. 09:09
Egy pontot levontak Marc Márqueztől, a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának éllovasától. A Honda spanyol versenyzőjét azért büntették, mert az Aragóniai Nagydíjon nekiment csapattársának, Dani Pedrosának, aki így kiesett.

Csütörtök reggel Dani Pedrosának és Marc Márqueznek is meg kellett jelennie a MotoGP versenybizottsága előtt, ugyanis a szervezet kivizsgálta az Aragóniai Nagydíjon történt esetet. Ennek eredményeképpen Márqueztől levontak egy pontot, míg a győzelméért járó 25 pontot elvették a Hondától. Az istálló így már csak egy ponttal vezet a konstruktőrök között a Yamaha előtt.

A vb-pontversenyben 39 ponttal vezető Márqueztől Silverstone-ban már levontak két pontot (a bemelegítésnél ütközött Cal Crutchlow-val), a következő büntetőpont már azt eredményezné a spanyolnál, hogy egy versenyt a mezőny végéről kellene kezdenie.

A MotoGP új szabályrendszere szerint hét büntetőpont után a boxutcából kell rajtolni, tíz után pedig egy versenyt ki kell hagynia az adott pilótának.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte meg az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
5 órája

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
2026.06.23. 11:55

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03
Ezek is érdekelhetik