MotoGP: törölték az Amerikai Nagydíjat is

2020.07.10. 18:32
A gyorsaságimotoros-világbajnokság szervezői törölték az idei naptárból az Amerikai Nagydíjat.

A katari, az olasz, a német, a holland, a finn, a brit, a japán és az ausztrál futam után ez már a kilencedik verseny, amely kikerült a 2020-as vb-sorozatból.

Az idény július 19-én a Spanyol Nagydíjjal indul Jérezben, majd egy héttel később ugyanott az Andalúz Nagydíjjal folytatódik a sorozat. Az éves versenynaptárban 13 futam szerepel, amelyből hetet Spanyolországban rendeznek. A 2019-es szezonban 19 futamból állt a vb-sorozat.

A korábban elhalasztott amerikai versenyt – amelynek eredeti időpontja április 5. volt – ősszel szerették volna pótolni, de a járványhelyzet miatt végül erről is lemondtak a szervezők. Texasban a koronavírusos esetek száma csütörtökön 10 709-cel nőtt – ami a pandémia kezdete óta ott a legmagasabb napi adat –, és összesen már 240 255 fertőzöttet tartanak nyilván az államban.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
8 órája

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09

MotoGP: Marc Márquez győzelme ellenére óvatos a folytatást illetően

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 06:35

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20
Ezek is érdekelhetik