
A Hondánál nem értenek egyet a fegyelmi bizottság döntésével (Fotó: Getty Images)
A Honda fellebbezést nyújtott be a nemzetközi szövetséghez (FIM) a MotoGP-ben hatszoros világbajnok Marc Márquez meghosszabbított büntetése miatt.
„A hosszabbításról két nappal a büntetés kiszabása után döntöttek, ez pedig nem összeegyeztethető a FIM által meghatározott MotoGP világbajnokságra vonatkozó szabályzatával” – állt a Honda közleményében.
Az összességében nyolcszoros világbajnok versenyző a portugáliai szezonnyitón elsodorta Miguel Oliveirát, ami miatt mindketten kiestek a versenyből. A futam után két hosszú körös büntetést szabtak ki rá a szervezők az argentin állomásra vonatkozóan.
Márquez kézfejtörése miatt nem áll rajthoz Argentínában, így büntetését a következő futamáig meghosszabbították.
Legfrissebb hírek

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok
Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is
Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31
Ezek is érdekelhetik






