MotoGP: a Honda fellebbez Márquez meghosszabbított büntetése miatt

2023.03.29. 16:34
null
A Hondánál nem értenek egyet a fegyelmi bizottság döntésével (Fotó: Getty Images)
A Honda fellebbezést nyújtott be a nemzetközi szövetséghez (FIM) a MotoGP-ben hatszoros világbajnok Marc Márquez meghosszabbított büntetése miatt.

 

„A hosszabbításról két nappal a büntetés kiszabása után döntöttek, ez pedig nem összeegyeztethető a FIM által meghatározott MotoGP világbajnokságra vonatkozó szabályzatával” – állt a Honda közleményében.

Az összességében nyolcszoros világbajnok versenyző a portugáliai szezonnyitón elsodorta Miguel Oliveirát, ami miatt mindketten kiestek a versenyből. A futam után két hosszú körös büntetést szabtak ki rá a szervezők az argentin állomásra vonatkozóan.

Márquez kézfejtörése miatt nem áll rajthoz Argentínában, így büntetését a következő futamáig meghosszabbították.

 


 

Legfrissebb hírek

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
5 órája

MotoGP: Raúl Fernández nyerte meg az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
Tegnap, 16:29

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
2026.06.23. 11:55

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16
Ezek is érdekelhetik