Hegymászás: Klein és Várkonyi csúcsjavításra készül

2008.03.06. 16:00
A két kiváló sportember nem először rugaszkodik neki a világ legmagasabb hegycsúcsának, a Mount Everestnek, de eddig még soha nem sikerült oxigépalack nélkül teljesíteniük a kihívást.
Klein Dávid és Várkonyi László egy hét múlva vág neki a feladatnak. Pár hetes akklimatizáció után várhatóan május elején támadják meg a csúcsot az 5300 méteren levő alaptáborból.Napjainkig a hegy csúcsát több mint háromezren érték el, ebből kevesebb mint 150-en jutottak fel oxigénpalack nélkül. Először Reinhol Messner és Peter Habeler 1978-ban.A magyarok közül először Erőss Zsolt jutott fel 2002-ben az Everestre, de palackozott oxigén segítségével. Enélkül magyarnak még nem sikerült elérnie a 8850 méter magas csúcsot.(MTI)
Legfrissebb hírek

Hova menjen először, aki kipróbálná a hegymászást?

Csupasport
2026.06.16. 17:48

Miként váltsunk a túrázásról hegymászásra?

Csupasport
2026.05.31. 16:59

Rekord: 274-en mászták meg a Mount Everestet egy nap alatt

Egyéb egyéni
2026.05.21. 22:35

Így vágjunk neki a magashegyi túrázásnak

Csupasport
2026.05.01. 17:52

Megújult mászótanfolyamokkal erősít a Climbers 2026-ra

Egyéb egyéni
2026.01.28. 08:07

Via ferrata: felkészülten és biztonságban a vasalt utakon

Egyéb egyéni
2025.12.30. 15:52

Hogyan váltsunk a túrázásról hegymászásra?

Csupasport
2025.11.09. 16:04

Lavina vetett véget Klein Dávidék expedíciójának

Egyéb egyéni
2025.10.12. 16:04
Ezek is érdekelhetik