Vívó Eb: elődöntős a magyar női párbajtőrcsapat

MTI MTIMTI MTI
2008.07.09. 13:34
A magyar női párbajtőrcsapat bejutott az elődöntőbe a Kijevben zajló vívó Európa-bajnokságon, miután a legjobb nyolc között legyőzte a francia együttest.
A franciák – főleg a két edző – roppant idegesek voltak a meccs alatt, ugyanis a fiatal magyar lányok és persze a kétszeres olimpiai bajnok Nagy Tímea pompás tusokkal kergette őrületbe őket. Az utolsó asszót – akárcsak az észtek elleni nyolcaddöntőben – ismét Nagy Tímea vívta, aki bebiztosította a diadalt, de Tóth Hajnalka és Izsó Katalin is remekül helyt állt. A magyarok végül 30:26-ra nyerték negyeddöntőjüket, és a fináléba kerülésért a románokkal mérkőznek.

VÍVÓ EB, KIJEV

NŐI PÁRBAJTŐRCSAPAT
NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Franciaország 30:26

VÍVÓ EB, KIJEV

NŐI PÁRBAJTŐRCSAPAT
NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Franciaország 30:26
Legfrissebb hírek

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Eb-bronzérmes a párbajtőröző Muhari Eszter

Egyéb egyéni
2026.06.18. 21:29

Vívó Eb: Muhari Eszter érmes Antonyban

Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:28

Vívás: a női párbajtőrözők franciaországi vk-viadalán is négy magyar a főtáblán

Egyéb egyéni
2026.05.22. 18:32

Vívás: mind a három magyar főtáblás a női párbajtőrözők kolumbiai GP-viadalán

Egyéb egyéni
2026.05.10. 07:10

„Nem ezt vártam” – élesen kritizálta amerikai edzőjét Muhari Eszter

Egyéb egyéni
2026.04.19. 23:01
Ezek is érdekelhetik