Kick-box karate Eb: négy magyar aranyérem a döntők első napján
A döntők első napján négy aranyérmet szereztek a magyar versenyzők a kick-box karate Görögországban zajló Európa-bajnokságán.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint Lutrakiban öt versenyzőnk volt érdekelt a pénteki finálékban. Közülük a kick-light kategóriában induló Molnár Mónika, valamint a semi-contactban szereplő Varga László (57 kg), Veres Richárd (69 kg) és Hanich Nelly (55 kg) tudott nyerni. Kondár Anna (70 kg) volt az egyetlen, aki kikapott a döntőben, így ő a második helyen zárta a kontinensviadalt.
A szombati zárónapon szintén öt magyar küzd majd aranyéremért.
Az Athén melletti városban a WAKO szövetség full-contact, semi-contact, kick-light, zenés formagyakorlat és aero-kick-box kategóriákban írt ki versenyeket, amelyeken összesen 22 magyar indult.
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik




