Koronglövő-vk: Gerebics és Bognár is messze a kvótától Pekingben

MTI MTIMTI MTI
2011.04.24. 11:42
Gerebics Roland a 30., Bognár Richárd pedig a 32. helyen végzett a dupla traposok versenyében az olimpiai selejtezőnek is számító pekingi koronglövő-világkupaversenyen, így nem sikerült londoni kvótát szerezniük.

A viadal honlapja szerint az idei első, Chilében rendezett vk-n hatodik Gerebics a 150-ből mindössze 131, a tavalyi világbajnokságon ötödik Bognár pedig 130 korongot talált el, így nem volt esélyük a hatos döntőbe kerülésre, amihez legalább 140 korongra volt szükség.

Pekingben csütörtökön Igaly Diána a 26. lett a női skeetesek versenyében, míg a trapos Szollár András kedden és szerdán szerepel majd.

A koronglövőknek ezt követően még három lehetőségük lesz a kvótaszerzésre: a júliusi maribori világkupán, illetve az augusztusi Európa-, és a szeptemberi világbajnokságon. A vk-kon két-két, az Eb-n és a vb-n minden számban egy-egy hely kiadó.

Legfrissebb hírek

Sportlövő-vk: Dénes Eszter és Péni István ötödik lett Münchenben

Egyéb egyéni
2026.05.30. 18:35

Európa-bajnok a női csapat standard pisztolyban

Egyéb egyéni
2026.05.11. 19:09

Eb-aranyérmes a női sportpisztolyos trió

Egyéb egyéni
2026.05.10. 14:12

Sportlövő Eb: aranyéremért lőhet a magyar női pisztolyos csapat

Egyéb egyéni
2026.05.10. 12:05

Sportlövő Eb: Péni ezüstérmes, Nagybányai-Nagy bronzérmes 50 méter fekvőben

Egyéb egyéni
2026.05.10. 11:22

Sportlövő Eb: Fábián ötödik, Major hetedik női sportpisztolyban

Egyéb egyéni
2026.05.09. 16:22

Eb-ezüstérmes a magyar női sportpisztolyos csapat

Egyéb egyéni
2026.05.09. 11:41

Major Veronika harmadik, a csapat második az első nap után sportpisztolyban a sportlövő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.08. 15:24
Ezek is érdekelhetik