Az olimpiai hatodik Csonka Zsófia nyerte szombaton a női sportpisztolyosok Budapesten rendezett országos bajnokságát.
A pécsi versenyző a 30+30 lövéses alapversenyt 583 körrel zárta, majd a fináléban 202.9 kört ért el, s így 785.9 körös összteljesítménnyel győzött, nagy fölénnyel megelőzve az idei légfegyveres Eb-n ezüstérmes magyar csapat másik két tagját, Tobai-Sike Renátát és Nemes Adriennt. Az ezüstérem sorsa szétlövésben dőlt el kettejük között Tobai-Sike javára.
„Nagyon örülök a győzelemnek, főleg annak, hogy jobb döntőt sikerült lőnöm, mint az olimpián. Különös ízt ad az aranyéremnek, hogy ez volt az utolsó verseny az eddig megszokott szabályokkal, amelyeket a jövő évtől megváltoztat a nemzetközi szövetség″ – mondta Csonka Zsófia az MTI-nek.
| NŐI SPORTPISZTOLY |
| 1. Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 785.9 kör (583 kör) |
| 2. Tobai-Sike Renáta (BHSE) 779.8 (578) – szétlövés: 50.5 |
| 3. Nemes Adrienn (KSI) 779.8 (578) – szétlövés: 50 |
| CSAPAT |
| 1. BHSE 1681 |
Legfrissebb hírek

Európa-bajnok a női csapat standard pisztolyban
Egyéb egyéni
2026.05.11. 19:09

Eb-aranyérmes a női sportpisztolyos trió
Egyéb egyéni
2026.05.10. 14:12

Eb-ezüstérmes a magyar női sportpisztolyos csapat
Egyéb egyéni
2026.05.09. 11:41
Ezek is érdekelhetik




