MOB: megtartotta első idei ülését a Nők a Sportban Bizottság

2013.01.09. 18:14
Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó vezetésével idei első ülését tartotta a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) Nők a Sportban Bizottsága.

Az eseményen gratuláltak Simóka Beátának, az Európai Öttusaszövetség tavaly megválasztott elnökségi tagjának, továbbá távollétében Kaszó Klárának, az Európai Síszövetség, év végén kinevezett elnökének és a MOB novemberi közgyűlésén MOB-díjban részesülő Szabó Tündének.

A bizottsági ülés előadással kezdődött, amelyben Kovacsics Rita sportandragógus az élsportolók pályaválasztásával kapcsolatos pályaorientációs tanácsadás, valamint egy életpálya-teremtési iroda felállításának lehetőségét vázolta. Mint mondta: ez tudatos felkészítést, mentális segítséget is igényel, amelyet már fiatal korban, a Héraklész-program ifjúsági korú, válogatott sportolóinál el kell kezdeni. A tanácsadás az épek mellett a fogyatékos sportolók számára is lehetőséget kell, hogy biztosítson.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik