Vívás: ezüstérmes a férfi kardcsapat Padovában
Ezüstérmet szerzett vasárnap a magyar férfi kardcsapat a világkupa-sorozat olaszországi versenyén.
A Szilágyi Áron, Gáll Csaba, Gémesi Csanád, Lontai Balázs négyes a negyeddöntőbe jutásért 45:21-re győzte le az amerikaiakat, a nyolc között szoros mérkőzésen 45:42-re a románokat, majd a németeken 45:41-gyel túljutva vívhatott az aranyéremért a házigazdák válogatottjával. A döntő a verseny honlapja szerint kiélezett küzdelmet hozott, az olaszok – Diego Occhiuzzi, Luigi Samele, Massimiliano Murolo, Luca Curatoli összeállításban – két tussal, 45:43-ra bizonyultak jobbnak.
A magyar együttes egy hete, Madridban győzött. A padovai Vk-fordulón 21. csapat indult.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!
Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13
Ezek is érdekelhetik






