MOB: a magyar sport helyzetéről tárgyaltak a miniszterelnökkel

MTI MTIMTI MTI
2014.05.16. 15:25
A sport helyzetéről, a magyar sportolók eredményeiről is szó volt Orbán Viktor miniszterelnök és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) vezetőinek – a kormányalakítást megelőző konzultációsorozat részeként – pénteken folytatott megbeszélésén, az Országházban – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-vel.

Tájékoztatása szerint a tárgyaláson részt vevő Borkai Zsolt MOB-elnök és Szabó Bence, a bizottság főtitkára elmondta: a MOB örömmel tapasztalja, hogy a kormány stratégiai ágazatként kezeli a sportot, és hogy a jövőben is támogatni szándékozik az ágazatot.

A megbeszélésen – amelyen jelen volt Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár is – a felek megállapították, hogy a magyar sport tömegeket mozgat meg, a magyar sportolók pedig szép eredményeket érnek el. A MOB vezetői példaként említették, hogy a 2012-es londoni olimpián való sikeres magyar szereplés után sportolóink tavaly újabb sikereket könyvelhettek el olimpiai számokban – számolt be a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Orbán Viktor is reagált Hornyák Zsolt távozására

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 15:57

Orbán Viktor: Ezért már megérte nagyot álmodni

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 00:29

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22
Ezek is érdekelhetik