Ifjúsági olimpia: megérkezett a magyar küldöttség

MTI MTIMTI MTI
2014.08.11. 13:19
A magyar küldöttség hétfőn megérkezett a nankingi ifjúsági nyári olimpia helyszínére.

A Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint az 57 sportoló közül 54-en tartottak a delegációval, a három teniszező, Stollár Fanny, Bondár Anna és Bíró André korábban utazott. Kínában a repülőtéren várta a delegációt a már szombaton kiutazó Nagy Zsigmond csapatvezető.

„Szinte mindenkit elcsigázott a hosszú utazás, ám egyelőre nem pihenhet le senki, a beköltözés ugyanis még zajlik. Néhányan viszont olyan jól bírják a strapát, hogy már most elmentek edzeni. Az idő esős és magas a páratartalom, ezzel is meg kell küzdeni, de örömmel jelentem, hogy a mieink harcra készek” – fogalmazott Nagy Zsigmond.

Az augusztus 28-ig tartó ifjúsági nyári olimpia megnyitóját szombaton tartják. A magyarok asztalitenisz, atlétika, cselgáncs, kajak-kenu, kerékpár, kosárlabda, ökölvívás, öttusa, sportlövészet, súlyemelés, tenisz, torna, triatlon, úszás, vitorlázás és vívás sportágakban versenyeznek majd.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik