Létesítmény: a Szusza-stadion is kiemelt sportberuházás lett

MTI MTIMTI MTI
2014.09.18. 20:53
A kormány számos sportberuházást kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánított.

A csütörtöki Magyar Közlönyben olvasható határozatok szerint a kabinet az újpesti Szusza Ferenc Stadion, a Fehér úri lőtér fejlesztése és bővítése, a Magyar Teniszszövetség Nemzeti Edzésközpontjának kialakítása és a Szombathelyen megvalósuló nyugat-magyarországi utánpótlás-nevelő centrum beruházását nyilvánította kiemelt jelentőségű üggyé.

A kormány emellett döntött a balatonfüredi uszoda beruházásának támogatásáról, ugyanis a 2021-es vizes világbajnokságon a nyílt vízi úszószámok versenyzőinek az biztosítana edzés- és bemelegítő lehetőséget. Ennek érdekében 350 millió forintot biztosít a helyi önkormányzat részére.

A Magyar Közlönyben az is olvasható, hogy döntöttek a gödöllői uszoda megvalósításáról, továbbá a gödöllői uszoda, a nyugat-magyarországi utánpótlás-nevelő centrum és a pécsi Nemzeti Kosárlabda-akadémia esetében a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból történő előirányzat-átcsoportosításról.

Legfrissebb hírek

Póta Georgina: A pingpong újra menő lehet, mint régen

Egyéb egyéni
2026.05.21. 14:45

NS-képeslap: új otthona lett a szegedi futballnak

Labdarúgó NB II
2026.05.20. 08:49

NS-képeslap: a sport- és a közösségi események találkozási pontja

Egyéb egyéni
2026.05.19. 08:24

NS-képeslap: a kajak-kenu új otthona Sukorón épült

Kajak-kenu
2026.05.09. 12:16

NS-képeslap: új, modern jégcsarnok épült Győrben

Jégkorong
2026.04.02. 08:11

Óriási lyuk keletkezett a MotoGP Brazil Nagydíjának célegyenesében

Egyéb autó-motor
2026.03.21. 20:44

NS-képeslap: Szívből szeretik a labdarúgást!

Labdarúgó NB II
2026.03.13. 08:57

NS-képeslap: új életre kelt a pásztói sportcentrum

Labdarúgó NB II
2026.03.05. 08:39
Ezek is érdekelhetik