Ausztrália: olimpiai érmek a szemétben, senki sem jelentkezett

Az 1952-es helsinki játékokról származó bronzéremre és az 1948-as londoni ötkarikás részvételért járó medálra Melbourne külvárosában bukkantak rá júniusban. A rendőrség azonban egyetlen betöréssel sem tudta kapcsolatba hozni őket, a tulajdonosuk pedig azóta sem érdeklődött felőlük.
„Nem tudjuk, hogy egyik generációról a másikra öröklődő érmekről van-e szó, vagy esetleg egy másik ország sportolójáé voltak-e” – nyilatkozta Damien Bowman rendőrkapitány, s hozzátette, szeretnék visszajuttatni a medáliákat a tulajdonosuknak.
Az ausztrál sportolók hat arany és két ezüst mellett három bronzérmet nyertek az 1952-es játékokon. A bronzérmesek: Shirley Strickland (női 100 m síkfutás), a férfi evezős nyolcas, valamint Vern Barberis (súlyemelés).

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be



