Ausztrália: olimpiai érmek a szemétben, senki sem jelentkezett

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.11.06. 10:35
null
1952-es olimpiai bronzérem (Fotó: natedsanders.com)
Öt hónapja nem jelentkezett senki a rendőrségen azokért az olimpiai érmekért, amelyeket Melbourne-ben, egy ház melletti szemétkupacban találtak.

Az 1952-es helsinki játékokról származó bronzéremre és az 1948-as londoni ötkarikás részvételért járó medálra Melbourne külvárosában bukkantak rá júniusban. A rendőrség azonban egyetlen betöréssel sem tudta kapcsolatba hozni őket, a tulajdonosuk pedig azóta sem érdeklődött felőlük.

„Nem tudjuk, hogy egyik generációról a másikra öröklődő érmekről van-e szó, vagy esetleg egy másik ország sportolójáé voltak-e” – nyilatkozta Damien Bowman rendőrkapitány, s hozzátette, szeretnék visszajuttatni a medáliákat a tulajdonosuknak.

Az ausztrál sportolók hat arany és két ezüst mellett három bronzérmet nyertek az 1952-es játékokon. A bronzérmesek: Shirley Strickland (női 100 m síkfutás), a férfi evezős nyolcas, valamint Vern Barberis (súlyemelés).

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Megvannak a kezdőcsapatok: így kezd az Egyesült Államok és Ausztrália Seattle-ben

Foci vb 2026
2026.06.19. 20:06

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be

Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik