Vívó-vk: Mohamed Aida ötödik lett Gdanskban

2016.01.16. 20:26
A tőrvívó Mohamed Aida az ötödik helyen végzett a lengyelországi Gdanskban rendezett világkupaversenyen.

A nemzetközi szövetség (FIE) honlapja szerint az UTE sportolója a csoportküzdelmek során lengyel, brazil, francia, kínai, dél-koreai és spanyol ellenfelét is legyőzte, az egyenes kieséses szakaszban egy olasz, egy amerikai és egy lengyel vívónál is jobbnak bizonyult, a negyeddöntőben viszont kikapott az orosz Inna Gyeriglazovától.

A lengyelországi viadalon Kreiss Fanny a 23., Knapek Edina a 24., Hopka-Varga Gabriella a 48., Lupkovics Dóra az 52., Jeszenszky Szilvia a 60. lett.

A férfi tőrözők Párizsban rendezett vk-versenyén a magyarok közül a 42. helyen záró Dósa Dániel szerepelt a legjobban.

Legfrissebb hírek

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Vívó Eb: hetedik a férfi párbajtőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 17:08

Eb-bronzérmes a párbajtőröző Muhari Eszter

Egyéb egyéni
2026.06.18. 21:29

Vívó Eb: férfi tőrben nem lesz magyar érem

Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:51

Vívó Eb: Muhari Eszter érmes Antonyban

Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:28
Ezek is érdekelhetik