A tőrvívó Mohamed Aida az ötödik helyen végzett a lengyelországi Gdanskban rendezett világkupaversenyen.
A nemzetközi szövetség (FIE) honlapja szerint az UTE sportolója a csoportküzdelmek során lengyel, brazil, francia, kínai, dél-koreai és spanyol ellenfelét is legyőzte, az egyenes kieséses szakaszban egy olasz, egy amerikai és egy lengyel vívónál is jobbnak bizonyult, a negyeddöntőben viszont kikapott az orosz Inna Gyeriglazovától.
A lengyelországi viadalon Kreiss Fanny a 23., Knapek Edina a 24., Hopka-Varga Gabriella a 48., Lupkovics Dóra az 52., Jeszenszky Szilvia a 60. lett.
A férfi tőrözők Párizsban rendezett vk-versenyén a magyarok közül a 42. helyen záró Dósa Dániel szerepelt a legjobban.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Vívó Eb: hetedik a férfi párbajtőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.19. 17:08

Eb-bronzérmes a párbajtőröző Muhari Eszter
Egyéb egyéni
2026.06.18. 21:29

Vívó Eb: férfi tőrben nem lesz magyar érem
Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:51

Vívó Eb: Muhari Eszter érmes Antonyban
Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:28
Ezek is érdekelhetik