Torna: anyagi gondjai miatt adott el olimpiai érmeket a négyszeres bajnok
Olga Korbut négyszeres olimpiai bajnok tornász pénzügyi problémái miatt eladott gyűjteményéből két ötkarikás arany- és egy ezüstérmet, illetve további kupákat, trófeákat.
Korbut az 1972-es müncheni játékokon három aranyat és egy ezüstöt, míg a négy évvel későbbi, montreali seregszemlén egy aranyat és egy ezüstöt szerzett. A fehérorosz származású, de szovjet színekben versenyző sportoló három müncheni érmétől vált meg a Heritage aukciós ház árverésén.
A 32 tételből álló csomag 333.5 ezer dollárért (96.7 millió forint) kelt el, a legtöbbet – 66 ezret – a csapataranya hozta.
A 61 éves, jelenleg Arizonában élő Korbut volt az első tornász, aki gerendán szaltót ugrott.
Legfrissebb hírek

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt
Torna
2026.06.10. 12:56

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n
Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában
Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában
Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik




