Rg: Pigniczki Fanni az országos bajnok

MTI MTIMTI MTI
2018.05.26. 19:05
Pigniczki Fanni nyerte az egyéni összetett versenyt a ritmikus gimnasztikázók országos bajnokságán, amelyet szombaton rendeztek Törökbálinton.

A magyar szövetség beszámolója szerint a jövő heti, guadalajarai Európa-bajnokságon is induló Pigniczki 68,350 ponttal végzett az élen. A második Kis Alexandra (68,200), a harmadik Váray Míra (63,300) lett.

Pigniczki karikával és buzogánnyal első, szalaggal második, labdával pedig a harmadik helyen zárt. Kis Alexandra labdával és szalaggal arany-, buzogánnyal és karikával ezüstérmet nyert. Váray labdával lett második, míg Juhász Anna három bronzérmet gyűjtött, karikával, buzogánnyal és szalaggal.

A felnőttek csapatversenyét az MTK Budapest nyerte 136,550 ponttal, második az MTK B csapata (126,100), harmadik pedig a KTC Vuelta SE lett (85,650).

A juniorok egyéni összetett versenyében Borda Korinna győzött.

Deutsch-Lazsányi Erika, a magyar válogatott vezetőedzője úgy fogalmazott, jól sikerült a verseny, mivel a szezonban az egyik legjobb formájukat hozták a sportolók.

„Még mindig van mit javítani, mint mindig, de összességében elégedett vagyok velük. Az összetett verseny eredménye igazolta az Európa-bajnoki jelölést, ugyanis kedden Pigniczki Fannival utazunk az Európa-bajnokságra. Bízom benne, hogy sikeresen képviseli majd Magyarországot, és megszerzi a kvótát az Európa Játékokra” - tette hozzá.

Pigniczki karikával és buzogánnyal első, szalaggal második, labdával pedig a harmadik helyen zárt. Kis Alexandra labdával és szalaggal arany-, buzogánnyal és karikával ezüstérmet nyert. Váray labdával lett második, míg Juhász Anna három bronzérmet gyűjtött, karikával, buzogánnyal és szalaggal.

A felnőttek csapatversenyét az MTK Budapest nyerte 136,550 ponttal, második az MTK B csapata (126,100), harmadik pedig a KTC Vuelta SE lett (85,650).

A juniorok egyéni összetett versenyében Borda Korinna győzött.

Deutsch-Lazsányi Erika, a magyar válogatott vezetőedzője úgy fogalmazott, jól sikerült a verseny, mivel a szezonban az egyik legjobb formájukat hozták a sportolók.

„Még mindig van mit javítani, mint mindig, de összességében elégedett vagyok velük. Az összetett verseny eredménye igazolta az Európa-bajnoki jelölést, ugyanis kedden Pigniczki Fannival utazunk az Európa-bajnokságra. Bízom benne, hogy sikeresen képviseli majd Magyarországot, és megszerzi a kvótát az Európa Játékokra” - tette hozzá.

 

Legfrissebb hírek

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
2026.06.23. 15:03

Rg-vk: két negyedik helyezés Pekingben

Torna
2026.06.21. 16:26

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04
Ezek is érdekelhetik