Öttusa-vb: Kasza Róbert csak váltóban indul

MTI MTIMTI MTI
2018.08.10. 13:02
Rendbe jött és az edzőtáborba elutazik, de az előzetes tervtől eltérően csak váltóban kap szerepet a mexikói öttusa-világbajnokságon Kasza Róbert, aki a júliusi, székesfehérvári Eb-t combhajlítóizom-fájdalmai miatt kihagyta.

„Robi sérülése rendbe jött ugyan, ám mivel több problémája is volt az idén, a közelmúltban is, ezért változtattunk az eredeti elképzeléseken. Közösen, vele egyeztetve úgy döntöttünk, hogy nem indul a hagyományos egyéni és csapatversenyben, csak a két váltóban kap szerepet” – mondta Martinek János szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy így a hagyományos versenyben a rutinos Demeter Bence mellett három fiatal: Bereczki Richárd, Regős Gergely és Fröhlich Tamás jut szerephez.„Robi sérülése rendbe jött ugyan, ám mivel több problémája is volt az idén, a közelmúltban is, ezért változtattunk az eredeti elképzeléseken. Közösen, vele egyeztetve úgy döntöttünk, hogy nem indul a hagyományos egyéni és csapatversenyben, csak a két váltóban kap szerepet” – mondta Martinek János szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy így a hagyományos versenyben a rutinos Demeter Bence mellett három fiatal: Bereczki Richárd, Regős Gergely és Fröhlich Tamás jut szerephez.

Az már korábban eldőlt, hogy a hazai Eb-n egyéniben és csapatban is ezüstérmes Marosi Ádám nem indul, mivel ő hivatásos katona, és a világbajnokság után másfél héttel katonai világbajnokság lesz Budapesten, számára pedig fontos, hogy azon jól szerepeljen.

Kasza Róbert az MTI érdeklődésére úgy fogalmazott, hogy már nem érez fájdalmat, vállalni tudja a világbajnoki részvételt, ugyanakkor szomorú amiatt, hogy ez az idénye nem úgy sikerült, ahogy szerette volna.

A nőknél az Eb-n sikerrel szerepelt csapaton nem kell változtatnia Kállai Ákos szövetségi kapitánynak, így a Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia, Réti Kamilla négyes készül a hagyományos versenyre. Simon Sarolta azonban, aki váltóban szerepelt volna, még nem egészséges, további pihenőre van szüksége, így Gulyás Michelle indul mindkét stafétában, a női váltóban a társa a junior Eb-ezüstérmes Guzi Blanka lesz.

A válogatott vasárnap utazik el Sestrierébe, ahol a versenyzők magaslati edzőtáborban készülnek a mexikói körülményekre. A csapat augusztus 29-én érkezik haza, és 31-én indul a szeptember 7-én kezdődő vb-re.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
13 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
16 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14

Öttusa: Koleszár Mihály és Bőhm Csaba döntőbe jutott a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.12. 11:00
Ezek is érdekelhetik