Olimpia: elbúcsúztatták a Mexikóba induló magyar delegációt

MTI MTIMTI MTI
2018.10.08. 19:47
Mexikó budapesti nagykövetségén hétfőn este ünnepélyes fogadás keretében indították útjára a közép-amerikai országban ötven évvel ezelőtt tartott nyári olimpiai játékokon szereplő magyar sportolók aranydelegációját.

A szerda hajnalban útra kelő küldöttség vezetője, Bodnár András a rendezvényen emlékeztetett arra, hogy 1998-ban Lemhényi Dezsőnek, a Mező Ferenc Sportközalapítvány egykori elnökének ötletére indítottak először magyar delegációt az 1948-as londoni ötkarikás játékok versenyeinek helyszínére.

Hozzátette: 2002-ben Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság akkori elnöke Helsinkibe már több ország egykori sportolóit invitálta meg a hasonló évfordulós ünnepségre, és 2014-ben Tokióban is számos nemzet képviseltette magát az ötvenéves jubileumi rendezvényeken.

A MOB Mező Ferenc Sportbizottságának elnöki tisztét jelenleg betöltő Bodnár András kiemelte: 1968-ban Mexikóban a magyar olimpiai csapat 15 sportágban 167 sportolóval vett részt a játékokon, s 10 arany-, 10 ezüst- és 12 bronzérmet nyerve az előkelő negyedik helyen végzett az éremtáblázaton. A sportvezető arról is beszélt, hogy a Mexikóban pénteken kezdődő ötvenéves jubileumi ünnepségsorozatra 22 olyan egykori magyar sportoló utazik ki, aki érmet nyert ötven évvel ezelőtt, köztük öt akkori olimpiai bajnok, Hesz Mihály, Tatai Tibor, Básti István, Szalay Miklós és Török Ferenc.

David Nájera, Mexikó budapesti nagykövete köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy Mexikó 1968-ban fejlődő országként sok nehézséget leküzdve is igen sikeres olimpiát tudott rendezni.

„A mexikói polgároknak hatalmas büszkeség, hogy ötven év elteltével újra fogadhatja önöket, akik sportteljesítményükkel és eredményeikkel egykor és ma is sok fiatalnak a példaképei" – fogalmazott a nagykövet.

Legfrissebb hírek

Aranybánya a repülőtéren

Foci vb 2026
10 órája

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A szegényeknek ez nem vigasz, de Mexikóváros egyre gazdagabb

Foci vb 2026
2026.06.23. 09:56

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Milyen hőség? Inkább záporok!

Foci vb 2026
2026.06.19. 15:25
Ezek is érdekelhetik