Olimpia: köszöntötték Mexikóváros magyar hőseit

2018.10.09. 12:25
Az ötven évvel ezelőtt megrendezett mexikóvárosi olimpia magyar hőseit köszöntötték a közép-amerikai ország budapesti nagykövetségén.

A rezidencián hétfő este ünnepélyes fogadás keretében indították útjára a közép-amerikai országban ötven évvel ezelőtt tartott nyári olimpiai játékokon szereplő magyar sportolók aranygenerációját.

A Mexikóvárosban pénteken kezdődő ötvenéves jubileumi ünnepségsorozatra huszonkét olyan magyar sportoló utazik el, aki érmet nyert ötven évvel ezelőtt, köztük öt akkori olimpiai bajnok: a kajakozó Hesz Mihály, a kenus Tatai Tibor, a labdarúgó Básti István és Szalay Miklós, valamint az öttusázó Török Ferenc.

David Nájera, Mexikó budapesti nagykövete köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy Mexikó 1968-ban fejlődő országként sok nehézséget leküzdve is igen sikeres olimpiát tudott rendezni a fővárosban.

„A mexikói polgároknak hatalmas büszkeség, hogy ötven év elteltével újra fogadhatja önöket, akik sportteljesítményükkel és eredményeikkel egykor és ma is sok fiatalnak a példaképei” – fogalmazott a nagykövet.

Legfrissebb hírek

Aranybánya a repülőtéren

Foci vb 2026
10 órája

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A szegényeknek ez nem vigasz, de Mexikóváros egyre gazdagabb

Foci vb 2026
2026.06.23. 09:56

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Milyen hőség? Inkább záporok!

Foci vb 2026
2026.06.19. 15:25
Ezek is érdekelhetik