Triatlon: Lukács korosztályában első az amerikai bajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2018.11.12. 19:17
null
Lukács a félmaratoni táv közben
A triatlonos Lukács Levente korosztályában megnyerte a Miamiban rendezett amerikai nemzeti bajnokságot.

A versenyző csapatának tájékoztatása szerint Lukács a 25-29 évesek mezőnyében győzött az Ironman 70.3-as viadalon, amely 1900 méter úszásból, 90 kilométer kerékpározásból és félmaratoni futásból állt.

Lukács összetettben a negyedik lett, sikerének köszönhetően pedig indulhat a jövő évi, Spanyolországban sorra kerülő ITU hosszútávú világbajnokságon.

Három hete, szintén korosztályában megnyerte a New Orleans-ban rendezett Ironman 70.3-as viadalt.

 

„Az Ironman 70.3 világbajnokságot kivéve aránylag elégedett vagyok a 2018-as évemmel, hosszú szezonom volt sok versennyel, nagyon sok utazással más földrészeken. Nagyon sokat tanultam, sokat fejlődtem, nagyon örülök, hogy az utolsó két versenyemen sikerült nyernem és kvalifikálni magam két világbajnokságra is, és hogy megszereztem az amerikai nemzeti bajnoki címet!” – összegezte idei teljesítményét Lukács Levente.

 

Legfrissebb hírek

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
7 órája

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
20 órája

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Egyéb egyéni
2026.06.26. 21:27

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26
Ezek is érdekelhetik