Női torna Eb: teljes létszámmal utazik a magyar csapat

MTI MTIMTI MTI
2020.01.28. 19:30
A magyar női tornászválogatott a maximális tízfős létszámmal utazik az április 30. és május 3. között sorra kerülő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra, Párizsba.

Az esemény honlapjának keddi híradása szerint a magyar küldöttséget öt felnőtt és öt junior korosztályú versenyző, négy edző, két bíró, egy delegációvezető, két csapatvezető és háromfős orvosi stáb alkotja majd.

A tavaszi kontinensviadalon dől el, hogy Kovács Zsófia vagy Schermann Bianka indul-e a nyári, tokiói olimpián. A kvótát Kovács szerezte tavaly ősszel a stuttgarti világbajnokságon, de Draskóczy Imre szövetségi kapitány az MTK sportolójának is lehetőséget ad Párizsban, hiszen az olimpiai kvalifikációs ponthatárt ő is átlépte.

A két magyar zsűritag ezúttal is Gondos-Arató Orsolya és Kalmár Zsuzsanna lesz. A versenyzők névsorát később, várhatóan a márciusi Matolay Elek Emlékverseny után hirdetik ki.

A tavaszi Európa-bajnokságon 38 nemzet képviselteti magát, 161 felnőtt és 152 junior tornász áll rajthoz, a teljesítményüket 72 bíró pontozza. A férfiak kontinensviadalát május 27. és 31. között rendezik Bakuban.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában

Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik