Torna: újra edzésbe álltak a válogatott tornászok

MTI MTIMTI MTI
2020.04.30. 18:35
Felváltva és nemenként két-két csoportban kezdték újra az edzéseket a magyar válogatott tornászok a budapesti Központi Tornacsarnokban.

Altorjai Sándor, a hazai szövetség (MATSZ) főtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán azt mondta, délelőttönként a nők, délutánonként a férfiak tréningeznek, és azért osztják őket két-két csoportra, hogy a létszámuk az edzőkkel együtt ne haladja meg a tíz főt.

„Az a versenyző és edző, akinek a múlt héten pozitív lett a koronavírus-tesztje, egyelőre tünetmentes, jövő hétfőn éjfélkor jár le a karantén időszaka” – nyilatkozta Altorjai. Hozzátette, mindenkin, aki bármilyen módon találkozott a két érintettel, azóta fejenként két tesztet is elvégeztek, és ezek negatívak lettek.

A főtitkár szerint a korlátozó intézkedések jövő heti enyhítése nyomán a vidéki klubok ki tudnak nyitni, és a megfelelő óvintézkedések betartásával talán elkezdhetők lesznek az edzések és a felkészülés.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában

Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik