Torna: Kovács Zsófia mindkét szerén győzött az országos bajnokságon

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.03.27. 15:01
null
Kovács Zsófia mindkét szerén győzött (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia felemás korláton és gerendán versenyzett, és mindkettőn győzött a női tornászok szerenkénti országos bajnokságán, amit szombaton rendeztek Budapesten.

„Összességében elégedett vagyok a teljesítményemmel. Nagy öröm, hogy duplázni tudtam, annak ellenére, hogy gerendán egy anyagerőben leépített gyakorlatot mutattam be, ugyanis egy kötést szeretnék még beépíteni, de nem ezen a versenyen” – idézi Kovács Zsófia nyilatkozatát a Magyar Tornaszövetség sajtóközleménye.

A Dunaújvárosi KSE tornásza hozzátette, hogy kisebb combfájdalma miatt nem indult mind a négy szeren, a közelgő Európa-bajnokságra való tekintettel.

Ugrásban a nap legmagasabb pontszámával (14.000) Bácskay Csenge nyert, talajon pedig Szujó Hanna győzött.

Vasárnap a férfiak szerenkénti országos bajnokságát rendezik – a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött – a Központi Tornacsarnokban.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Cselgáncs ob: Pupp Réka tizedik bajnoki aranyérme

Egyéb egyéni
2026.06.06. 18:39

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Torna-vk: Kovács Zsófia aranyérmes felemáskorláton Koperben

Torna
2026.05.30. 16:02

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52
Ezek is érdekelhetik