Rg: eltörött a lába Pigniczki Fanni olimpikonnak

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.02.19. 12:29
Lábközépcsont-törés miatt kényszerpihenő vár Pigniczki Fanni olimpikon ritmikus gimnasztikázóra.

„Hétfőn egy rossz mozdulattal ráléptem a labdára, és eltörött az ötös lábközépcsontom” – mesélte klubja, az MTK honlapján a sportoló. Hozzátette, a röntgen előbb csak repedést mutatott, az MR-vizsgálat alapján azonban törést diagnosztizáltak, ezért szerdán egy hétre fekvőgipszet kapott, utána pedig öt hétig járógipszet kell majd viselnie.„Hétfőn egy rossz mozdulattal ráléptem a labdára, és eltörött az ötös lábközépcsontom” – mesélte klubja, az MTK honlapján a sportoló. Hozzátette, a röntgen előbb csak repedést mutatott, az MR-vizsgálat alapján azonban törést diagnosztizáltak, ezért szerdán egy hétre fekvőgipszet kapott, utána pedig öt hétig járógipszet kell majd viselnie.

„A lábammal már volt probléma, amikor a világbajnokság előtt kiderült, hogy van benne egy letörött csontdarab. De az a jobb volt, most a ballal történt a baleset” – magyarázta Pignicki Fanni.

A tavalyi Európa-bajnokságon egyéni összetettben tizedik, a világbajnokságon 14., a tokiói olimpián pedig huszadik helyezett Pigniczki lemondta a februári és márciusi versenyeket, a visszatérésére legkorábban áprilisban kerülhet sor.

„Az orvosok szerint hat hétbe telik, amíg fokozatosan újra el tudom kezdeni terhelni. De fogok járni kezelésekre, így remélem, hogy ezen a folyamaton gyorsítani tudunk” – nyilatkozta.

Az Európa-bajnokságot idén júniusban rendezik Tel-Avivban, utána kerül sor az Universiadéra és a Világjátékokra.

„Nincs bennem aggodalom a nagy versenyek kapcsán, hiszen ha az állapotom engedi, tisztességesen fel fogok készülni, ha pedig nem, akkor a sors így szerette volna, nekem pedig más, újabb célokat kell kitűznöm” – magyarázta.

Legfrissebb hírek

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
2026.06.23. 15:03

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38
Ezek is érdekelhetik